Gattuso: Nie wolno nam się bać

Gattuso: Nie wolno nam się bać

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed Derbami della Madonnina. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia przed meczem.

O mentalności:

Jeśli chodzi o naszą mentalność to nie powinniśmy odczuwać zbyt dużej presji i marnować na darmo energii na boisku.

O Interze:

Inter jest z silnym zespołem, który posiada odpowiednie walory fizyczne i jakościowych zawodników. Nie wolno nam się bać. Musimy grać swoją piłkę.

Jeśli spojrzymy na indywidualności, każdy z naszych zawodników ma inne cechy. Na dzień dzisiejszy Inter jest bardziej fizycznym zespołem. To jest główna różnica między nami. Pod względem jakości, nie uważam, aby byli oni lepsi od nas. Mogę nawet powiedzieć, że jesteśmy pod tym względem nieco lepsi od nich.

Inter gra naprawdę dobrą piłkę i musimy rozegrać naprawdę świetne zawody, aby je wygrać. Nie możemy podejść do tego spotkaniu ze strachem.

O nowych nabytkach:

Ten sezon jest bardziej kompletny od poprzedniego. Rok temu zmarnowaliśmy wiele okazji do zdobycia bramki i nie tylko. Dzięki Higuainowi poprzeczka w zespole wciąż się podnosi. Nowi zawodnicy również podają nam pomocna dłoń.

O zespole:

Piłkarze dobrze pracowali w ciągu tygodnia. Staram się nie wywierać na nich dodatkowej presji. Podczas każdego treningu chcę, aby moi zawodnicy byli profesjonalistami. Po każdej sesji treningowej moje drzwi są zawsze dla nich otwarte.

Zespół wciąż się rozwija, ale wiele aspektów wymaga jeszcze poprawy. Musimy grać dobrą piłkę zarówno w ataku i obronie, wiedzieć, kiedy cierpieć na boisku i kiedy należy kontrolować grę. W minionym miesiącu wiele się poprawiło pod względem mentalności zespołu.

O Caldarze:

Caldara znajdzie się w kadrze meczowej i rozpocznie jutrzejszy mecz z ławki rezerwowych. Jest on na właściwej drodze, aby być gotowym do gry na 100 %.

O Calhanoglu:

Hakan przeszedł przez ciężki okres w swoim życiu prywatnym [nawiązanie do sprawy rozwodowej, przyp.red.] Rozmawiam z nim często. On musi poczuć, że może liczyć na nasze wsparcie.

Kto zagra na prawej obronie: Calabria czy Abate?

Zobaczymy. W mojej głowie mam już pewien pomysł jak to wszystko ułożyć. Nie jest to decyzja oparta na moim doświadczeniu. Musimy myśleć także o tym, który z nich jest w lepszej dyspozycji i kto czuje na sobie mniejszą presję.

O Montolivo:

Montolivo trenuje z resztą zespołu. Jeśli nie zostanie powołany, będzie to decyzja techniczna. Osobiście nie mam nic do niego, podobnie jak do innych zawodników, którzy nie grają zbyt często.


Komentarze

 • avatar
  GiveMeReason
  . Pod względem jakości, nie uważam, aby byli oni lepsi od nas. Mogę nawet powiedzieć, że jesteśmy pod tym względem nieco lepsi od nich.
  też tak uważam. Mogą sobie być silniejsi pamiętacie jak rok temu Nainngolan skończył po starciu z Kessim? oby dziś było podobnie :)
 • avatar
  Pato
  "Pod względem jakości, nie uważam, aby byli oni lepsi od nas. Mogę nawet powiedzieć, że jesteśmy pod tym względem nieco lepsi od nich." - a dla mnie to zdecydowanie optymistyczne podejscie, o ile nie naiwne... z takim nastawieniem tym bardziej obawiam się o wynik. Dawaj Rino - przekonaj do siebie sceptyków takich jak ja, tym meczem.