Gattuso: Nie możemy sobie pozwolić na zbyt wiele błędów

Gattuso: Nie możemy sobie pozwolić na zbyt wiele błędów

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przez meczem z Chievo. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Chievo:

Naszym celem jest przywiezienie do domu trzech punktów. Na papierze wydaje się to łatwe spotkanie. Pod względem taktycznym to dobry zespół, który jest niebezpieczny podczas stałych momentów gry. Nie możemy sobie pozwolić na zbyt wiele błędów.

O Calhanoglu:

Hakan musi mniej myśleć. Posiada on wielki talent, dzięki któremu może zdobywać 10 bramek co sezon. W ostatnich spotkaniach miał kilka szans na zdobycie bramki. W przeszłości miał też pewne problemy w swoim życiu osobistym. Teraz musi zachować spokój. Jeśli tak się stanie wówczas wszystko będzie dobrze.

O zawodnikach, którzy dołączyli do zespołu latem:

Jestem zadowolony z nowo pozyskanych zawodników. Samu Castillejo wykonuje dobrą robotę podobnie jak Laxalt. Bakayoko musi bardziej popracować nad sobą, ale ogólnie jestem zadowolony z zawodników, których mam do dyspozycji.

O Cutrone:

To nie jest tak, że lubię umieszczać Cutrone na ławce rezerwowych. Miałem wiele obaw co do jego gry po ostatniej kontuzji. On potrafi zmienić losy spotkania, posiada wielki entuzjazm i jest dla nas ważnym zawodnikiem.

Cutrone może być dumny z powołania do reprezentacji Włoch. Jeśli chodzi o mnie, jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Cutrone wciąż ma pewne problemy z kostką. Nasz sztab medyczny podejmie decyzję, czy będzie on w pełni gotowy do gry.

O najbliższych spotkaniach:

Musimy myśleć z meczu na mecz. Teraz będziemy mierzyć się z Chievo. Później czeka nas przerwa na reprezentacje narodowe.  

O Bakayoko:

Posiada on wiele zalet i jest on ceniony zarówno przeze mnie jak i mój sztab szkoleniowy. Każdy z nas chcę pracować nad jego rozwojem.

O Reinie i Higuainie:

To najwyższej jakości profesjonaliści, którzy stanowią wartość dodaną dla tego zespołu. Kiedy masz okazję pracować z takimi zawodnikami, możesz się od nich wiele nauczyć.

O meczu z Olympiakosem:

Każde spotkanie jest inne. Dobrze zaczęliśmy w Lidze Europy. Pierwsza bramka wprowadziła chaos w naszych szeregach. Zrobiliśmy jednak wszystko, aby wrócić do gry. Taka postawa bardzo mi się podoba i chcę ją oglądać za każdym razem. W ostatnich meczach tego nam właśnie brakowało.

O skrzydłowych:

Fabio Borini to zawodnik o zupełnie innej specyfice niż Hakan Calhanoglu. Samu Castillejo woli grać na prawym skrzydle, ale na tej pozycji gra już Suso. Musimy wykorzystać umiejętności każdego z nich. Niektórzy z nich nie grają zbyt wiele, ale każdy z nich jest nam potrzebny. Jestem zadowolony z każdego członka mojego zespołu.

O zespole:

Zauważyliśmy, że popełniamy pewne błędy dosyć często. Musimy nad nimi pracować. Pewne rzeczy wymagają jednak czasu, aby wprowadzić je w życie. Wykonujemy dobrą robotę. W naszej grze da się zauważyć wiele pozytywów. Musi myśleć z meczu na mecz. W ostatnich meczach zdarzało nam się stracić punkty, chociaż zasłużyliśmy na zdecydowanie więcej. Musimy kontynuować naszą pracę i wierzyć w nasze umiejętności.

Komentarze