Gattuso: Nie możemy powtórzyć występu z San Siro

Gattuso: Nie możemy powtórzyć występu z San Siro

Gennaro Gattuso oraz Pepe Reina wzięli udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Betisem. Oto, co mieli do powiedzenia:

Jako pierwszy wypowiedział się szkoleniowiec ekipy Rossonerich

O meczu:

Jutrzejszy mecz jest dla nas bardzo ważny, stawka jest wysoka. Nie możemy powtórzyć występu z San Siro. Faktycznie mamy kilku kontuzjowanych zawodników, ale to nie może być wymówka. Musimy zagrać odważnie. Nasza gra jest gorsza jakościowo, ale pokazujemy więcej charakteru. 

O Betisie:

Mogą grać 2 lub 3 pomocnikami albo 2 lub 3 napastnikami. Dobrze poruszają się po boisku, mogą przyprawić przeciwnika o ból głowy. Musimy zagrać świetny mecz na poziomie taktycznym i zrozumieć kiedy pójść na całość. 

O kontuzjowanych graczach:

Caldara i Biglia będą nieobecni przez dłuższy czas. Calabria pozostawia nam nadzieje. Mam nadzieję, że odzyskamy go na niedzielę. Tak samo wygląda sytuacja Higuaina. Nie sądzę, aby Bonaventura zagra przeciwko Juventusowi. 

O Cutrone:

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Cutrone bardzo się poprawił, lepiej porusza się po boisku. Wie czego chce, i wciąż ma pole do poprawy. Gra z Higuainem, Suso i Calhanoglu może mu tylko pomóc.  

O Bakayoko:

Jestem zadowolony z dwóch ostatnich występów Bakayoko. Taktycznie może się jeszcze poprawić. Musi iść dalej tą drogą i myśleć tylko o rozwoju. 


Pepe Reina: 

Jesteśmy w pełni świadomi jak ważny jest jutrzejszy mecz, stawką jest awans. Mówicie, że Milan jest faworytem? Chcemy tylko zgarnąć 3 punkty. Podejdziemy do tego meczu z właściwą mentalnością. Trener Gattuso jest fantastycznym człowiekiem, wszyscy go kochamy. Był świetnym piłkarzem i życzę mu tak samo udanej kariery jako trener. 

Komentarze

  • avatar
    Jachu1899
    jakiś link?