Gattuso: Nie możemy dać się zaskoczyć w jutrzejszym meczu

Gattuso: Nie możemy dać się zaskoczyć w jutrzejszym meczu

Gennaro Gattuso i Davide Calabria wzięli udział w konferencji prasowej przed meczem. Jako pierwszy wypowiedział się trener Milanu.

O meczu:

To spotkanie jest fundamentalne dla na i dla naszego klubu. W tym meczu nie wystarczy grać z determinacją. Musimy przystąpić do tego spotkania z odpowiednim nastawieniem i przede wszystkim z głową. Czeka nas wymagające spotkanie, które musimy wygrać.

O Suso:

Ma pewne problemy zdrowotne, ale nie jest to nic poważnego. Jutro ocenimy dokładnie jego stan.

Ile może być warte twoje doświadczenie jako piłkarze w kontekście pracy jako trener?

Nic. Wciąż uczę się swojego zawodu. Praca jako piłkarz i trener to dwa różne światy. Staram się przygotować do każdego spotkania jak najlepiej. Jeśli mam być szczery nigdy nie myślałem o tym, co mogę dać tym zawodnikom. Ten zespół ma własny styl gry i wdrożenie czegoś dodatkowego do ich głów może przynieść odwrotny skutek niż  założony. Są zawodnicy, którzy potrzebują komplementów, jeszcze inni oczekują konstruktywnej krytyki. Nie każdy potrzebuje mieć do czynienia z moją mroczniejszą stroną (śmiech).

O mercato:

Gramy co 3 dni. Mam mało czasu na takie sprawy. To normalnie, że rozmawiam z klubem na wiele tematów, ale nie jestem tutaj, aby powiedzieć wam o czym z nimi rozmawiam i jakie mamy problemy. Nie chcę mówić o rzeczach niezwiązanych z boiskiem. Chcę skoncentrować się tylko na grze.

Milan często źle zaczyna spotkania w europejskich pucharach?

Oczekuję, że nie znajdziemy się w takiej sytuacji w jutrzejszym meczu. Z pewnością Olympiakos rozpocznie to spotkanie w sposób zdecydowany i będzie na nas napierać. My jednak nie możemy dać się zaskoczyć. Jeśli chodzi o posiadanie piłki są to pod tym względem są jednym z najlepszych zespołów w Europie. Musimy zachować ostrożność w tym meczu i nie możemy lekceważyć naszego przeciwnika. W jutrzejszym spotkaniu chcę zobaczyć osobowość i pragnienie wśród zawodników. Jutrzejsze spotkanie może zwiększyć nasze morale i pomóc nam mentalnie.

O Castillejo:

On musi kontynuować swoją pracę. Chciałbym, aby wnosił jeszcze więcej do gry naszego zespołu. Chciałbym zobaczyć u niego większe zaangażowanie, nawet jeśli nie ma piłki przy nodze. Castillejo jest szybkim i technicznym zawodnikiem.

O kontuzjach:

Jestem bardzo zadowolony z powodu powracających zawodników. Podoba mi się również nastawienie zawodników w szatni.

O Lidze Europy:

Teraz Liga Europy staje się jeszcze bardziej fascynująca dzięki udziałowi Napoli i Interu w kolejnej rundzie.

O Cutrone:

On wciąż może się rozwijać. Widziałem jak bardzo żałował niewykorzystanej sytuacji bramkowej w ostatnim meczu ligowym. To oznacza, że dba o zespół i o swoją pracę.

Czy mistrzowie [nawiązanie do ery wielkiego Milanu, przyp.red.] wygrywali w Grecji?

Od wielu lat nie wygrywaliśmy z greckimi zespołami. Pamiętam jedynie remis przeciwko AEK Ateny. Zawsze trudno mierzyć się z greckimi zespołami. Podczas ostatniego meczu w Lidze Europy na San Siro zasiadało 6 tysięcy ich kibiców. Można było jednak odnieść wrażenie, że było ich 50 tysięcy. Olympiakos ma więcej doświadczenia w europejskich pucharach niż my. Nie możemy tego nie docenić.

Czy są jacyś zawodnicy, których obawiasz się najbardziej w Olympiakosie?

Jest mi przykro z powodu Toure, który przedwcześnie zakończył swoją współpracę z tym klubem. Nie znam dokładnie szczegółów sprawy. Mogę jedynie powiedzieć o tym, jakim był przeciwnikiem. Kiedy grał na San Siro niejednokrotnie wpakował nas w kłopoty. On jest szybkim i technicznym zawodnikiem.


Davide Calabria:

Jestem tu od jakiegoś czasu. Zawsze byłem do dyspozycji trenera. Za kadencji Gattuso znalazłem ciągłość w grze. Mam nadzieję, że mogę to kontynuować.

Jutrzejszy mecz będzie trudny dla obu stron. Nie możemy pozwolić sobie na rozproszenia pochodzące z zewnątrz lub z wewnątrz. Jeśli rozpraszają Cię czynniki zewnętrzne, wszystko wokół staje się trudniejsze. Pojedziemy do Grecji z nastawieniem na zwycięstwo.Komentarze