Gattuso: Nie chcę być chwalony za normalny gest wobec ludzi, z którym pracuję od lat

Gattuso: Nie chcę być chwalony za normalny gest wobec ludzi, z którym pracuję od lat

Gennaro Gattuso udzielił wywiadu dla Sky Sport i Sportmediaset. Oto, były trener Milanu ja do powiedzenia.

O Carlo Ancelottim:

 Tak wiele zawdzięczam Ancelottiemu. To wielki trener i wielki mistrz, z którym w trudnych momentach często rozmawiam. Uśmiecham się, ponieważ ma on już 60 lat i mam nadzieję, że dotrwam do jego wieku (śmiech).

O Milanie:

Milan jest czymś, co zawsze we mnie pozostanie. Ten klub dał mi ogromną szansę zarówno jako trener jak i zawodnik. To był trudny wybór, ale w tej chwili był on właściwy. Klub jest w dobrych rękach, są w nim dobrze działacze, a kierownictwo składa się z wielkich ludzi. Fani mogą być spokojni, nie muszą się martwić.

O trenowaniu Milanu:

W tym roku mieliśmy świetną okazję, aby zagrać w Lidze Mistrzów. Zamiast tego mamy czego żałować. Zeszliśmy z naszej ścieżki, ale wykonaliśmy dobrą robotę. Zdobyliśmy 68 punktów, co nie jest małą liczbą. Mogliśmy zdobyć więcej niż 5 punktów w 7 spotkaniach. To młody zespół, któremu należy się podziękowania.

Czy opuściłbyś Milan nawet w przypadku czwartego miejsca?

Tak, to była decyzja, którą podjąłem już dawno temu, zanim ktoś przed meczem Sampdoria vs Milan wydał z siebie głos na temat moich wypowiedzi związanych z przyszłością, To była decyzja, którą podjąłem dawno temu.

 O rozwiązaniu kontraktu:

 Nie chcę rozmawiać o pieniądzach. Jeśli chodzi o Milan, pieniędze nie mają dla mnie znaczenia. Kiedy stawką są emocje i serce, nie lubię mówić o pieniądzach. Historia Milanu jest dla mnie niesamowita i dała mi znacznie więcej niż to, co dałem temu klubowi. Nie chcę być chwalonym za normalny gest wobec ludzi, z którym pracuję od lat.

 O przyszłości:

 Chcę wrócić na ławkę trenerską. Ja i moi współpracownicy tworzymy zjednoczoną grupę. Wciąż jest w nas pragnienie i musimy dobrze przeanalizować, co chcemy zrobić i gdzie chcemy to zrobić. W tej chwili pomysł jest taki, aby kontynuować pracę wykonaną w ostatnich latach. Potrzebujemy klubu, który będzie dla nas właściwy. Zobaczymy.

 Wiadomość dla fanów Milanu:

 W tym roku daliśmy wiele radości i smutku naszym fanom, ale posiadanie ponad 1 mln fanów na San Siro jest czymś ważnym. Milan tego potrzebuje, a fani są jego ważnym elementem. Dziękuję im i mam nadzieję, że nadal będą nieść ze sobą ten wielki entuzjazm.

Komentarze

 • avatar
  Paolo03
  Kolejne pożegnanie z wielką postacią. Co roku kogoś żegnamy bo brak tutaj stabilności. Abate, Gattuso to wspaniałe osoby i można im tylko podziękować za wykonywaną pracę.
 • avatar
  MK92
  Rino jest trenerem ze średniej półki i brakuje mu ciekawych pomysłów na grę ofensywną, ale patrząc na ostatnie lata, to dorobek punktowy Milanu w minionym sezonie był całkiem dobry. Obyśmy w następnych rozgrywkach ligowych już regularnie zaczęli przekraczać 70 punktów, co będzie postępem, gwarantującym nam występy w Lidze Mistrzów i pozwalającym na dalszą odbudowę dawnej potęgi. Dla Gattuso życzę jak najlepiej w dalszej karierze trenerskiej, bo jest po prostu wspaniałym człowiekiem i wzorem wiernego Milanisty.
  • avatar
   Slaviio
   gattuso faworytem do objecia Lazio w razio gdy inzaghi odejdzie Ciekawie sezon może się zapowiadac.. Top 3 raczej nie realne
 • avatar
  Filippo09
  Wspaniały człowiek, piękny gest w kierunku miejsca które kocha