Gattuso: Nasi piłkarze rozegrali dobry mecz, chociaż zdarzyły się w nim trudne momenty

Gattuso: Nasi piłkarze rozegrali dobry mecz, chociaż zdarzyły się w nim trudne momenty

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Milannews.it i Milan TV po meczu z Sampdorią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O współpracy Zapata-Romagnoli:

Już w ubiegłym roku Zapata osiągnął znaczny progres. To zawodnik który ma wszystko aby grać na środku obrony. Obecnie za zawodnika o jego cechach można zapłacić około 40-50 mln euro, gdyby nie jego wiek. Musacchio jest wielkim profesjonalistą, bardzo go lubię. Dla każdego znajdzie się miejsce w zespole, ale muszę przyznać, że Zapata w ostatnim czasie gra na bardzo wysokim poziomie. Cieszy mnie jego gra. Nie należy zapominać, że jego umowa jest bliska wygaśnięcia.

O meczu z Sampdorią:

Nasi piłkarze rozegrali dobry mecz, chociaż zdarzyły się w nim trudne momenty. Dzisiaj Cutrone i Conti okazali się dla nas kluczowi. Wiedzieliśmy, że nie jest łatwo grać przeciwko Sampdorii. Podobała mi się dzisiaj nasza postawa w defensywie. To było świetne spotkanie. Cieszę się, że mogłem zobaczyć zawodników pomagających sobie nawzajem.

O Paquecie:

Myślę, że rozegrał dobrą pierwszą połowę. W drugiej połowie również podał nam pomocną dłoń i Pozwolił nam złapać nieco oddechu. Paqueta jest zawodnikiem, który lubi dryblować i grać jeden na jednego. Jest dobrze przygotowany taktycznie. On jest jak gąbka, która wchłania wszystko. Miał sobie wielkie pragnienie gry i gwałtowność. Wciąż ma szerokie pole do poprawy. Należy pozostawić go w spokoju i nie porównywać go na siłę z Kaką, Cerezo lub innym zawodnikiem.

O Higuainie:

Mam z nim specyficzną relację, rozmawiamy ze sobą o wszystkim. Myślę, że to uczciwy układ. Kiedy zawodnik dokonuje pewnych wyborów, trudno jest go przekonać do zmiany decyzji. Pewne osoby próbują to zrobić. Teraz jest zawodnikiem Milanu i chcemy z nim współpracować. Nie wiem, co się wydarzy w przyszłości. Jeśli coś się wydarzy, powiemy sobie o pewnych rzeczach twarzą w twarz.  Na dzień dzisiejszy nie otrzymałem żadnych znaków, które mogłyby świadczyć o chęci zmiany otoczenia przez Higuaina.

Po Superpucharze Włoch:

Musimy się zregenerować, dzisiaj wylatujemy prywatnym samolotem do Arabii Saudyjskiej i mamy nadzieję, że uda nam się odzyskać energię na czas. To będzie dla nas ważne spotkanie, niezależnie od tego jakiej jest rangi. To spotkanie może zmienić naszą mentalność. Zobaczymy, co się wydarzy za 4 dni.

O Calhanoglu:

Podczas dzisiejszego meczu dało się zauważyć u niego wolę walki. Od dwóch miesięcy ani Leonardo, ani Gazidis, ani żaden inny przedstawiciel kierownictwa nie mówił, że Calhanoglu musi zostać poświęcony. Calhanoglu zdaje sobie sprawę z tego, że gra ostatnio poniżej swoich możliwości. Oczekujemy od niego bardzo dużo jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem.

O Cutrone:

Cieszymy się z jego dwóch bramek. Zadecydowały o losach tego meczu. Z tego co pamiętam Patrick nie zdobył bramki na wyjeździe od prawie roku. Z tego też powodu dzisiejsze bramki cieszą jeszcze bardziej. Zobaczymy czy w meczu z Juventusem skorzystamy z ustawienia 4-4-2. Patrick jest typem zawodnika, który najlepiej sobie radzi podczas wejścia w trakcie meczu. Wówczas udaje mu się zachować ciągłość na boisku. On zawsze pojawia się na boisku z odpowiednim nastawieniem. Zobaczymy czy będziemy grać jednym czy dwoma napastnikami przeciwko Juventusowi.

O Reinie:

Dzisiejszy występ w jego wykonaniu był niesamowity. Jestem zadowolony z jego osiągnięć i pracy, którą wykonuje.

Komentarze

  • avatar
    Tomekp
    Jestem ciekaw które fragmenty Gattuso uważa za dobre
  • avatar
    Gattuso już dawno odleciał i pieprzy głupoty. Niech nie robi z ludzi idiotów opowiadając, że mecz był dobry ze słabymi fragmentami. Jeśli już to w drugą stronę, mecz był słaby z małymi przebłyskami Milanu i nic więcej. Zero pomysłu na grę, nic się nie zmieniło od półtorej miesiąca, indywidualności i to wszystko. Gdyby to był mecz ligowy to mielibyśmy kolejny bezbramkowy remis, a tak zobaczyliśmy extra 30 minut kopaniny przed ważnym meczem o Superpuchar z Juventusem, całe szczęście na korzyść Milanu. Jak pokazali na zbliżeniu Leonardo to po jego minie było widać, że najchętniej zwolniłby Gattuso, ale pewnie Gazidis jest przeciwko, bo jemu cyferki muszą się zgadzać i każdy grosz się liczy. Szkoda tylko, że oszczędza się na najważniejszej funkcji w zespole, za to na ławce rezerwowych może pobierać pensję nawet dziesięciu bezużytecznych graczy jak Bertolacci.