Gattuso: Myślę, że z meczu na mecz jesteśmy coraz bardziej dojrzali

Gattuso: Myślę, że z meczu na mecz jesteśmy coraz bardziej dojrzali

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sassuolo. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia

O meczu:

Musimy rozpocząć to spotkanie z odpowiednią mentalnością. Wtorkowe spotkanie w Pucharze Włoch przeciwko Lazio kosztowało nas trochę wysiłku, ale teraz musimy skupić się na najbliższym meczu przeciwko Sassuolo.  

O De Zerbim:

 Znam go bardzo dobrze. Ma do dyspozycji dobrych zawodników, którzy rozumieją jego styl gry. Sassuolo to dobrze zorganizowany zespół. Jeśli nie przygotujemy się dobrze tego spotkania, oni mogą nas ukarać na boisku. Musimy poprawić się pod względem technicznym.

O Suso:

 W tej chwili nie mam z nim żadnego problemu, podobnie jak z zespołem. Posiada on niezbędne cechy, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu jego celów. Suso powinien myśleć tylko o jutrzejszym meczu. To normalne, że zawodnicy mogą zanotować gorszy okres w swojej grze.

O Cutrone:

 On musi pracować z entuzjazmem i myśleć tylko o ciężkiej pracy. Patrick nie jest w żaden sposób karany w związku z obecnością w naszej drużynie Piątka. Kiedy nie jest on szczęśliwy, wierzę, że jest bardziej zmotywowany do pracy. W dłuższej perspektywie ciężka praca zawsze się opłaca.

O mediach społecznościowych:

 Czy naprawdę myślicie, że rozmawiam o mediach społecznościowych z moją rodziną? Jedynie o co pytam moje dzieci to o to, co robiły w szkole i co u nich generalnie słychać. Czasami przeglądają Instagrama, ale na ogół dyskutujemy o innych kwestiach. Nie zwracam szczególnej uwagi na media społecznościowe.

O Romagnolim:

 On jest szczęśliwy i dumny z bycia kapitanem Milanu. Osiem miesięcy temu przedłużył swoją umowę i jest fundamentalną postacią w naszym zespole. To miłe, że wiele wielkich klubów myśli o naszych zawodnikach, ale Romagnoli jest tutaj szczęśliwy.

O Piątku:

Może się zdarzyć, że nie zdobędzie bramki w jakimś meczu. Kiedy przychodzi do Milanello jest zrelaksowany i dobrze się czuje wśród kolegów z drużyny. Piątek jest pracowity i jego podejście nie zmieniło się po ostatnim meczu z Lazio.

O Caldarze:

Nie posiadamy czarodziejskiej różdżki. Zobaczymy, co się wydarzy. Mam nadzieję, że wkrótce będzie mi dane dać mu szansę pokazania się na boisku.

O przygotowaniu do spotkań:

Uważam, że do każdego spotkania należy podchodzić indywidualnie. To nieprawda, że przystąpiliśmy do meczu z Lazio z nastawieniem na remis. Nie zgadzam się z takimi opiniami.

O Biglii:

Nasi zawodnicy dobrze sobie radzą pod względem taktycznym i technicznym. Biglia jest dla nas ważnym zawodnikiem. Chcemy przywrócić go do pełnej dyspozycji. 

 O drużynie:

Wierzę, że możemy utrzymać naszą dobra passę i skupienie. Myślę, że z meczu na mecz jesteśmy coraz bardziej dojrzali. Nasz sekret polega na tym, że realizujemy nasze założenia krok po kroku i staramy się nie myśleć zbyt wiele na boisku. W dłuższej perspektywie taka postawa może się nam opłacić.

O Paquecie:

On powinien trochę odpocząć. W ostatnim czasie rozegrał wiele spotkań. On musi starać się grać naturalnie zarówno w ofensywie jak i defensywie. Paqueta jest zrelaksowany, mając piłkę przy nodze, ale musi zachować czujność w razie defensywnej. On wciąż ma szerokie pole do poprawy.

O Zapacie:

Dwa dni temu wrócił do treningów na siłowni. On nadal potrzebuje 4-5 dni regularnych treningów z zespołem.

O Kessie:

Wciąż odczuwa ból w kolanie. Udało mu się jednak przejść pierwszą część treningu wspólnie z zespołem. Dzisiaj ocenimy czy będzie dostępny na mecz z Sassuolo.

Komentarze