Gattuso: Myślę, że następny sezon będzie zupełnie inny niż ten

Gattuso: Myślę, że następny sezon będzie zupełnie inny niż ten

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Milannews.it po meczu z Fiorentiną. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

 O Calhanoglu: 

Jego gra coraz bardziej mi się podoba. To jest nietypowa dziesiątka, która gra z nożem między zębami. Jestem naprawdę podekscytowany tym, że radzi on sobie w Milanie coraz lepiej. Mam nadzieję, że nie będzie się on zachowywać jak Brat Pitt i  nie myślał tylko o sobie. Ostatnie miesiące były dla niego naprawdę ciężkie. Nie możemy zapominać o tym co on przeszedł. Trafiłem na piłkarza bardzo dobrze przygotowane pod względem fizycznym i psychicznym, który mimo długiej przerwy w grze wrócił na właściwe tory. Cieszę się, że odkryłem jego talent na nowo.

O Cutrone: 

On wie co o nim myślę i czego z niego oczekuję. Wiele razy denerwował się z powodu braku obecności w pierwszej jedenastce, ale to dobry chłopak. On ma wielkie oczekiwania wobec siebie i stara się dawać z siebie wszystko. On musi jeszcze wiele poprawić w swojej grze. W ostatnich miesiącach jego gra uległa znacznej poprawie. 

O Kaliniciu: 

Cieszę się ze zdobytej przez niego bramki. W ostatnich dwóch spotkaniach pokazał się z naprawdę dobrej strony mimo gorszego momentu w meczu z Juventusem.

 O szóstym miejscu: 

Czy przejdę z tego powodu 30 km pieszo? Jeśli moja żona przygotuje odpowiednio samochód to we wtorek lub środę Możemy jechać samochodem pełnym wody, a ja będę szedł tuż za nim (śmiech).

 O Kessie:

 O ile się nie mylę dzisiaj rozegrał swoje 52 spotkanie w tym sezonie. To normalne, że może być zmęczony. Cieszę się, że w naszym zespole jest taki zawodnik jak on.

 O mercato: 

Nie potrzebujemy zawodników powyżej 30 roku życia, aby wrócić do Ligi Mistrzów. Potrzebujemy zawodników o odpowiedniej jakości  i doświadczeniu, ale niekoniecznie powyżej 30 lat. 

 O swojej pracy: 

Trudno powiedzieć czy mam odpowiednie doświadczenie po 5 latach pracy w roli szkoleniowca. Mogę jednak powiedzieć, że wykonałam dobrą pracę.  zyskałem naprawdę wiele doświadczenie podczas ostatnich 5 miesięcy.

O nowym sezonie: 

Nowy sezon jest zawsze początkiem nowego  entuzjazmu i wielkich emocji. Myślę, że następny sezon będzie zupełnie sezon niż ten. Będziemy bogatsi o nowe doświadczenia, które mogą nam pomóc w następnej kampanii. Z tą grupą piłkarzy możemy patrzeć w przyszłość. Oni nie szukają sobie wymówek w przypadku niepowodzeń. Oni zawsze starają się stawić im czoła. Mogę liczyć na ich wsparcie i swoich współpracowników.

Komentarze

  • avatar
    Tomekp
    "Myślę, że następny sezon będzie zupełnie inny niż ten"
    Kiepski trener i beznadziejny myśliciel