Gattuso: Musimy zachować jasność umysłu, grać bez strachu i z entuzjazmem

Gattuso: Musimy zachować jasność umysłu, grać bez strachu i z entuzjazmem

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Juventusem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Juventusie: 

Naszym głównym problemem jest powrót do odpowiedniej dyspozycji przed meczem z Interem.  Mecz z Juventusem możesz dać ten dodatkowy impuls na poziomie mentalnym. Musimy zagrać dobre spotkanie przeciwko Juventusowi i odbić się od dna. Do końca sezonu pozostało jeszcze 8 spotkań i wszystko jest w naszych rękach. Musimy zagrać jak najlepiej w tym okresie.

Wierzę, że takie spotkanie jak to z Juventusem może dać nam niezbędną energię do odpowiedniego zakończenia tego sezonu. To spotkanie może rozpalić w nas odpowiednią iskrę. Jeśli zaprezentujemy się dobrze na boisku i osiągniemy dobry wynik w Turynie, może to być dla nas punkt zwrotny w tym sezonie.

Próbowaliśmy wielu opcji przed jutrzejszym meczem. Musimy pokazać się z jak najlepszej strony na boisku jako zespół i twardo stąpać po ziemi. W naszych szeregach jest trochę nerwowości, ale przed jutrzejszym meczem może być to pozytywny aspekt.

O kryzysie:

Historia pokazała, że AC Milan zawsze potrafił wznieść się na wyżyny w trudnych chwilach. Spotkanie derbowe było dla nas kluczowe, ale to już przeszłość i żyjemy teraźniejszością. Teraz musimy się skupić na najbliższych spotkaniach i nawiązać do naszych wyników z ostatnich miesięcy. 

O zespole:

Niektórzy są zdania, że jesteśmy w kryzysie. Mam nadzieję, że uda  nam się udowodnić, że się mylą. W jutrzejszym meczu będziemy mierzyć  się z zespołem, który niemal co sezon zdobyła tytuł mistrzowski. W  jutrzejszym meczu będziemy się mierzyć się z bardzo dobrze  zorganizowanym zespołem, który potrafi być szczególnie groźny na własnym  terenie.

Obecnie naszym problemem nie jest aspekt  taktyczny, ale nasze podejście do spotkań od strony mentalnej. Musimy zachować jasność umysłu, grać bez strachu i z entuzjazmem.

O kontuzjowanych:

Kessie trenował ostatnio z resztą drużyny. Romagnoli  miał niewielką gorączkę, ale był obecny podczas dzisiejszego treningu. Andrea Conti wróci do treningów w przyszłym tygodniu. Minie trochę czasu nim Paqueta wróci na boisko. Donnarumma powinien wrócić do gry w ciągu tygodnia lub dwóch.

O Lidze Mistrzów:

Nie jesteśmy jedynym zespołem, który walczy o awans do tych rozgrywek. Atalanta również o nie walczy i potrafi zachować ciągłość w swoich wynikach. Wciąż zajmujemy czwarte miejsce w tabeli. Szczęście było po naszej stronie w niektórych momentach tego sezonu. Będziemy musieli walczyć o to miejsce do końca trwanie rozgrywek.

O Lucasie Paqueta:

Lucas Paqueta jest kontuzjowany. Najprawdopodobniej wróci do gry w ciągu najbliższych 20 do 30 dni. Wszystko będzie zależeć od tego jak będzie reagował na ból jak będzie przebiegał jego leczenie.

O przyszłości:

Wciąż mam 2 lata kontraktu z Milanem. Moja przyszłość jest związane z Milanem i moim celem jest osiągnięcie zamierzonych celów

Komentarze

  • avatar
    Ziolan
    Jedyne czego możemy spodziewać sie w jutrzejszym meczu to przegranej.prosze tylko o jak najmniejsza kompromitację.no chyba ze nam sie Juve specjalnie podstawi że byśmy wygrali,bo tytuł Mistrza Włoch i tak wiadomo kto zgarnie
  • avatar
    Który to już punkt zwrotny, panie Gattuso? Dostaniemy jutro zdrowy wp....ol i już się nie podniesiemy. Nie z tym gościem na ławce trenerskiej. Niech Maldini już na wszelki wypadek szykuje strażaka, który dogra ten sezon do końca i jakoś zmotywuje zespół na te ostatnie kolejki. Gattuso ładnie mówi, tylko moim zdaniem, on już nie ma żadnego posłuchu w zespole i nie jest w stanie nic z niego wykrzesać. Obawiam się, że jutro Juve wbije ten przysłowiowy gwóźdź.