Gattuso: Musimy wygrać to spotkanie za wszelką cenę

Gattuso: Musimy wygrać to spotkanie za wszelką cenę

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Dudelange. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O meczu z Dudelange:

To spotkanie musimy wygrać. Musimy pokazać się ze znacznie lepszej strony niż w Luksemburgu. Na papierze jesteśmy lepszym zespołem, ale nie możemy ich lekceważyć. Jeśli nie wygramy jutrzejszego meczu, będziemy w poważnych tarapatach. Musimy wygrać to spotkanie za wszelką cenę. Tak naprawdę mamy wszystko do stracenia.

O Bakayoko:

Na początku nie grał zbyt dobrze, ale z czasem udało mu się zachować ciągłość i kontynuuje swój rozwój. Z każdym meczem jego gra wygląda coraz lepiej. On czuje się coraz bardziej pewny siebie i udowadnia swoją wartość.

O kontuzjowanych:

Straciliśmy wielu bardzo ważnych zawodników, ale nasza grupa jest dzięki temu silniejsza i wszyscy są gotowi do walki dla tego zespołu. Musimy kontynuować naszą drogę, z tym samym entuzjazmem. Nie ma łatwych spotkań. Musimy myśleć z meczu na mecz, począwszy od meczu z Dudelange.

O Musacchio:

Mateo będzie mógł jutro zdjąć stabilizator i miejmy nadzieję, że wkrótce wróci do treningów.

O Romagnolim:

Mam nadzieję, że Romagnoli wróci do nas w ciągu dwóch tygodni.

O Caldarze:

Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o jego powrocie. Najprawdopodobniej wróci do nas w okolicach lutego.

O Bonaventurze:

Rozmawiałem z nim wczoraj. On będzie przebywał w Stanach Zjednoczonych przez miesiąc nim do nas wróci. Od dłuższego czasu miał pewne problemy z kolanem. Pomimo bólu starał się dawać z siebie wszystko i musimy mu za to podziękować. To była bardzo poważna operacja.

O rotacji składem:

Planujemy dokonać kilku zmian w jutrzejszym meczu. Zamierzamy wprowadzić na boisko dwóch napastników. a Simić rozpocznie te spotkanie w czteroosobowym bloku defensywnym. W przeciwnym razie będziemy grać trójką z tyłu.

O swoim pierwszym roku w Milanie w roli trenera:

To był trudny rok, wiązały się z nim wiele trudnych chwil ale moja relacja z zawodnikami jest niesamowita. Atmosfera w Milanello jest również niesamowita. Sekretem jest poczucie przynależności do tego klubu.
Komentarze

  • avatar
    Cleaver
    Nie ma w ogóle innej opcji jak zwycięstwo. Nie ważne, że mamy kontuzje. Dudelange to nie jest zepół, ktory wymagałby naszej pierwszej kadry.