Gattuso: Musimy twardo stąpać po ziemi i myśleć o kolejnych spotkaniach

Gattuso: Musimy twardo stąpać po ziemi i myśleć o kolejnych spotkaniach

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky Sport i Milan TV po meczu z Sassuolo. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O obecnej chwili:

Dzisiaj osiągnęliśmy dobry rezultat, ale musimy zrobić coś więcej na poziomie technicznym. Nie chcę usłyszeć o zmęczeniu zespołu. Chcę zrozumieć dlaczego nie możemy zachować ciągłości w grze. Mierzyliśmy się dzisiaj z dobrze zorganizowanym przeciwnikiem, który dobrze radził sobie w defensywie. Udało nam się zdobyć cenne trzy punkty. Teraz myślimy o kolejnym meczu.

O trzeciej pozycji:

 Teraz musimy być dobrzy w tym, co robimy. Od 10-15 dni nie zaliczamy dobrego okresu. Na chwilę obecną radzimy sobie dobrze tylko w jednej fazie gry. Najbliższe 12 spotkań musimy potraktować jak 12 finałów. Nie chcę, aby ktokolwiek się wywyższał. Mówię tutaj o zawodnikach oraz o fanach. Musimy zrobić coś więcej niż dotychczas.

O zmęczeniu:

Jeśli ktoś kiedykolwiek grał w piłkę nożną dobrze wie, że jeśli grasz 10-11 spotkań z rzędu to zmęczenie daje się we znaki. To nie musi być naszym alibi. W naszych szeregach da się zauważyć pewne zmęczenie, dlatego ważne jest, aby w odpowiedni sposób zregenerować się przed kolejnymi spotkaniami.

O defensywie:

 W tej fazie radzimy sobie nawet dobrze. To zasługa wszystkich zawodników. Muszę jednak powiedzieć, że jest jeszcze wiele aspektów, które wymagają poprawy.

O Calabrii:

Calabria bardzo się rozwinął. Ma w sobie wielkie pragnienie gry i jest dla nas ważnym zawodnikiem.

O Contim:

Kiedy Conti jest na boisku, zawsze sobie dobrze radzi. Nie jest łatwo podejmować decyzje kadrowe, szczególnie, kiedy w składzie masz tak wielu utalentowanych zawodników.

O Abate:

 On musi kontynuować swoją pracę i czuć się komfortowo. 

O 50 spotkaniach Milanu pod wodzą Gattuso w Serie A:

 Mam wrażenie, że 50 spotkań minęło w ciągu 10 lat. Dziękuję wszystkim tym, którzy wspierali mnie i towarzyszyli w tym okresie. Zawiesiliśmy sobie wysoko poprzeczkę, ale nie możemy spoczywać na laurach. Musimy twardo stąpać po ziemi i myśleć o kolejnych spotkaniach. Trzecie miejsce z pewnością cieszy, ale do końca rozgrywek pozostało jeszcze 12 spotkań i nie możemy o tym zapominać. Wiele aspektów wymaga jeszcze poprawy.

O błędach w grze:

W naszej grze brakuje nam trochę spokoju. Ostatnio mamy również problem z pressingiem ze strony naszych przeciwników. W dzisiejszym meczu nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia. Można powiedzieć, że na poziomie technicznym zrobiliśmy dwa kroki wstecz.

Komentarze