Gattuso: Musimy się utrzymać na fali entuzjazmu, na której obecnie jesteśmy. 

Gattuso: Musimy się utrzymać na fali entuzjazmu, na której obecnie jesteśmy. 

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z AS Romą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia: 

O Romie:

Roma posiada wielkich zawodników, którzy zdobyli 43 bramki na Stadio Olimpico. Musimy się utrzymać na fali entuzjazmu, na której obecnie jesteśmy. Spotkamy się twarzą w twarz z zespołem, który nie może zaliczyć ostatniego okresu do udanych, ale posiada wysokiej jakości zawodników. To będzie trudny mecz. Chcę zobaczyć tę samą postawę drużyny, którą widziałem w ciągu ostatnich kilku spotkań.

O zespole:

Staramy się myśleć jako zespół, a nie jako pojedyncza jednostka. Jeśli utrzymamy ten sposób myślenia to możemy zrobić coś naprawdę ważnego. Musimy być gotowi na grę przeciwko naprawdę silnym zespołom. Nigdy nie jest łatwo grać przeciwko AS Romie. 

Jesteśmy silniejszym zespołem po ostatnim okienku transferowym. Wkrótce będziemy mogli skorzystać z usług Biglii i Caldary, aktorzy z powodu kontuzji nie byli dostępni w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Pod względem fizycznym jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani i w naszych szeregach panuje entuzjazm. Jesteśmy na fali wznoszącej. Wiedzieliśmy, że nasza ciężka praca na początku sezonu opłaci się. 

O Lidze Mistrzów:

Musimy dobrze wykonywać swoją pracę, aby dostać się tam na wiosnę, a następnie zagrać w przyszłym sezonie.

O Paquecie:

Pod względem taktycznym, Paqueta jest największą niespodzianką. Jego umiejętności robią wrażenie. To niesamowite, że po tak krótkim okresie pobytu tutaj prezentuje on taką jakość. Nie można jednak zapominać, że wciąż ma szerokie pole do poprawy. On jest jak gąbka, która wchłania wszystko.

O Bakayoko: 

On jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem i na ten moment ciężko byłoby nam obejść się bez niego. Jeśli pojawił się ku temu warunki, bardzo chcę, aby z nami został. Niestety ja nie jestem odpowiedzialny za księgowość klubu i nie wiem jak to się wszystko potoczy. Bakayoko może stać się ważnym zawodnikiem dla Milanu przez następne kilka lat.

O Piątku:

Zasadniczo Piątek oddaje strzał po niemal każdym kontakcie z piłką. We Włoszech jest już 5 miesięcy i zna mniej więcej wymagania ligi. Nie jesteśmy zaskoczeni jego umiejętnościami.

O mercato:

Nie zakontraktowaliśmy skrzydłowego, ponieważ nie znaleźliśmy zawodnika, który pozwoliłby nam zrobić odpowiedni skok jakościowy. Wierzę w zawodników, których mam w składzie.

O wspólnej grze Piątka i Cutrone:

Piątek i Cutrone mogą grać razem, ale musimy ocenić, czy skorzystanie z obu zawodników naraz będzie funkcjonować w naszym systemie gry. Jestem szczęśliwy, kiedy muszę zdejmować Patricka z boiska lub wpuszczać go w drugiej części spotkania zaledwie na kilka minut. Muszę jednak skupić się na tym, aby zespół prezentował się jak najlepiej na boisku. To wymaga podejmowania niełatwych decyzji. 

O Zaniolo:

Jego gra wzbudza wielki podziw. To było wiadomo, że on jest dobrym zawodnikiem. 

Komentarze

  • avatar
    karp_fso
    Biorąc pod uwagę, że naszą jedyną alternatywną za napastnika na ławce jest Borini, to gra atakiem Cutrone - Piątek nie ma zbytnio sensu w tym sezonie.