Gattuso: Musimy przystąpić do tego spotkania z otwartym umysłem

Gattuso: Musimy przystąpić do tego spotkania z otwartym umysłem

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Juventusem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Juventusie:

Juventus jest pełen mistrzów. Są bardzo mocni pod każdym względem. Manchester musiał dać z siebie wszystko, aby ich pokonać. Obok Barcy, Juventus jest jednym z najlepszych zespołów w Europie. Cristiano Ronaldo jest dla nich wartością dodaną.

Jeśli mam być szczery to musimy wiedzieć kiedy i gdzie na nich zaczekać. Jeśli to zrobimy na ostatnich 20 metrach, wówczas będziemy czuć ich presję na naszej skórze. Musimy przystąpić do tego meczu z otwartym umysłem i zdecydować dokładnie, gdzie na nich zaczekać.

Myślicie, że oni nas się boją? Patrząc na nasze ostatnie sześć spotkań przeciwko nim, oni wiedzą czego mogą się spodziewać. Z pewnością będą oni kontrolowali grę w tym meczu i musimy być na to gotowi.

O mercato:

Takie pytania powinny być kierowane do Leonardo, który odpowiada właśnie za ten aspekt. Klub będzie podejmować swoje decyzje w odpowiednim momencie. Ich decyzję podczas letniej kampanii były przemyślane i właściwe. Te osoby są odpowiedzialne za podejmowanie niezbędnych decyzji na rzecz klubu.

O kontuzjach:

Wszystkie kontuzje i problemy musimy rozwiązać wspólnie z zespołem i dokonać przegrupowania. Obecnie moi zawodnicy zawodnicy robią wszystko to, o co ich proszę. Widzę ogień w ich oczach, co mi się podoba, spójność i pragnienie dążenia do celu wspólnymi siłami.

O Higuanie:

Nie widziałem się z nim ostatnio, ponieważ pracował w Milanello, a ja w tym czasie byłem w Sewilli. Mogę mu poradzić, aby bez względu na wszystko czuł się komfortowo w tym, co robi na boisku, ponieważ ostatnio łatwo go zdenerwować. On jest wielkim mistrzem i musi współpracować z zespołem, aby odnieść sukces.

O Allegrim:

Allegri był moim trenerem, jest moim przyjacielem i często rozmawiamy ze sobą. Miło jest słyszeć komplementy z jego strony i słowa wsparcia.

O Sacchim:

Sacchi jest moim nauczycielem, często ze sobą rozmawiamy. To, co mi mówi, sprawia, że staję się coraz lepszy. Jego rady są dla mnie naprawdę cenne. Wiem, że muszę poprawić się w wielu aspektach.

O Kessie:

Myślę, że jeśli Kessie jest dostępny na boisku, może zatrzymać Cristiano Ronaldo. Można go powstrzymać dzięki odpowiedniej organizacji. W swoich szeregach mają również Cuadrado, przez co czeka nas dużo pracy w tym meczu.

O krytyce:

Pewne rzeczy zrobiłem gorzej, aniżeli zakładałem. Wyobraźcie sobie, że będę teraz mówił jak Mourinho o tym, co  można zrobić, a co nie. Spalletti dobrze kiedyś powiedział, że nie należy drażnić śpiącego lwa. Każdy z nas popełnia błędy, a ja nie jestem osobą, która będzie sama siebie będzie osądzać się za swoją pracę. 

O formacji:

Nie wiem jeszcze jakim ustawieniem zagramy. Kto powiedział, że formacja musi być cały czas taka sama? Prawdą jest, że skorzystałem ostatnio z tych samych zawodników, co wcześniej, ale należy uwzględnić fakt, że wielu zawodników wróciło do nas po kontuzji i nas dodatkowo wzmocniło. Jeśli chcemy wygrać z Juventusem, musimy rozegrać doskonałe spotkanie.

O Romagnolim:

Jego gra uległa poprawie i nie mówię tego w kontekście ostatnio zdobytych przez niego bramek. Ogólnie Alessio gra coraz lepiej. Obecność w poprzednim sezonie Bonucciego Pomogłem mu się rozwijać i nauczyć go poświęcenia dla zespołu.

O Bonuccim:

Leo dał nam wiele dzięki swojemu doświadczeniu. Mogliśmy liczyć na jego umiejętności techniczne, taktyczne i czysto ludzkie zachowania. Miał niemały wpływ na grę naszego zespołu. Zawsze mogę liczyć na moje wsparcie w każdej sytuacji. W poprzednim sezonie był dla nas wartością dodaną.


Komentarze