Gattuso: Musimy podnieść poprzeczkę od pierwszego dnia pracy

Gattuso: Musimy podnieść poprzeczkę od pierwszego dnia pracy

Gennaro Gattuso udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto jego treść:

O następnym sezonie:

Nigdy nie można spoczywać na laurach. Zawsze jest coś co można poprawić w naszej grze. Musimy odpowiednio wzmocnić zespół i zorganizować naszą pracę. Przygotowania w Milanello będą trwać 10-12 dni. Mamy tam odpowiednie warunki do pracy: jest tam las, w którym możemy trenować naszą kondycję, są też warunki do wspinaczki. 

O drużynie:

Rozpoczniemy sezon od ustawienia czwórką obrońców z tyłu. W pomocy możemy zagrać trzema lub czterema zawodnikami. 

Od każdego z piłkarzy oczekuję zdecydowanie więcej, od siebie  również. Musimy podnieść poprzeczkę od pierwszego dnia pracy. Nie możemy być zadowoleni z poprzedniego sezonu. Milan zasługuje na zdecydowanie więcej. 

O Andre Silvie i Nikoli Kaliniciu:

Mam nadzieję, że wrócą w pełni zdrowi po Mistrzostwach Świata. Oboje są dla nas ważnymi zawodnikami i chcemy ich zatrzymać. 

O mercato:

Mirabelli i Fassone są za to odpowiedzialni. Mam nadzieję, że uda nam się sprowadzić ważnych dla nas zawodników.

O mundialu:

Pojadę do Rosji, aby oglądać mecze i zawodników. 

O fanach:

Chcemy dać im więcej powodów do radości. Są z nami w dobrych jak i gorszych momentach. Chcę im podziękować za ich wsparcie. 

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Ja ciągle wierzę, że Rino to nasz trener na parę ładnych lat. Miniony sezon musiał ratować w schedzie po Montelli. W najbliższym Milan będzie już w pełni jego Milanem. Za cel znów obrać trzeba awans do Ligi Mistrzów.
 • avatar
  Jacubinho7
  Mam nadzieję, że przyszły sezon w wykonaniu Milanu będzie zdecydowanie lepszy od poprzedniego i powrócimy do upragnionej Ligi Mistrzów. Skoro Inter, którego gra dość często prowadziła do krwawych łez dał radę to Milan również stać na realizację tego celu. Mam nadzieję, że dokonamy tego bez lorda Kalinicia w składzie.
 • avatar
  ełek
  "Nigdy nie można spoczywać na laurach."

  O jakich laurach on mówi? Coś mnie ominęło w tym sezonie?
 • avatar
  maly
  test1234