Gattuso: Musimy myśleć tylko o jutrzejszym meczu i o niczym więcej

Gattuso: Musimy myśleć tylko o jutrzejszym meczu i o niczym więcej

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Empoli. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Calhanoglu:

 Staram się stworzyć dobre relacje ze wszystkimi moimi zawodnikami. Staram się również przytulać tych, którzy w ostatnim czasie nie mieli zbyt wielu okazji do pokazania się na boisku. Bramka Calhanoglu bardzo mnie ucieszyła. Mam nadzieję, że zdobędzie on jeszcze wiele bramek w tym sezonie.

O Empoli:

Jutrzejszy mecz nie będzie należał do łatwych. Nie powinniśmy lekceważyć Empoli. Pod względem technicznym to dobry zespół i musimy zachować czujność. Musimy nadal wierzyć we wszystko, co obecnie robimy. Nie możemy myśleć, że wszystko będzie przychodzić nam łatwo, ponieważ teraz jesteśmy w dobrej formie. Musimy się skupić tylko na jutrzejszym meczu i przygotować się do niego przy pełnej koncentracji. Chcę zobaczyć wśród zawodników to samo nastawienie, które widziałem podczas pierwszych minut meczu z Cagliari. Musimy myśleć tylko o jutrzejszym meczu i o niczym więcej.

O Paquecie:

 On może pełnić niemal wszystkie role na boisku. Jutro ocenimy na jakiej pozycji zagra. O ile się nie mylę to w krótkim odstępie czasu czekają nas 3 spotkania. Musimy więc odpowiednio rozłożyć nasze siły i ocenić sytuację na boisku.

O trenowaniu:

 Wykonuję swoją pracę, ponieważ ją lubię. Znam swoje zalety i jestem świadomy tego jak wpływam na ten zespół. W naszym zespole mamy wiele osób, które tak łatwo jest krytykować za ich pracę. Najlepszym sposobem jest ignorowanie takich głosów i skupienie się na wykonywanej pracy.

O zespole:

Jesteśmy młodym zespołem. Naszym kolejnym celem jest utrzymanie dobrej formy w najbliższych meczach. W najbliższym czasie chcę dać szansę tym zawodnikom, którzy nie grali ostatnio zbyt często. Nie planuję jednak dokonywać zbyt wielu zmian w składzie. Najważniejsze jest utrzymanie entuzjazmu w naszych szeregach. Jako trener muszę wziąć pod uwagę wiele czynników i na ich podstawie dokonać właściwego wyboru.

O żeńskiej piłce:

Rozmawiam z Caroliną Morace 3 razy w tygodniu. Uważam ją za dobrze przygotowanego trenera. Często prowadzimy ze sobą konstruktywne dyskusje na temat piłki nożnej i nie tylko.

O trenerach we Włoszech:

 Mamy dobrych trenerów we Włoszech. Ważne jest, aby trenować z wielką intensywnością. Trzeba również narzucić pewne kryteria związane z planowaniem treningów i rozważyć intensywność treningów do panujących warunków. Poziom zmęczenia zawodników również należy wziąć pod uwagę.

Czy to początek nowej ery w Milanie?

 Staram się wykonywać pewne rzeczy krok po kroku i twardo stąpać po ziemi. Wolę myśleć z dnia na dzień i skupić swoją uwagę na meczu z Empoli. Czas pokaże czy jest to dla nas początek czegoś nowego.

O Iachinim:

Iachini potrafi dobrze przygotować swój zespół do spotkania. On zmienił oblicze Empoli i wpłynął na ich taktykę. Jego zespół potrafi spowodować niemałe zamieszanie w szeregach przeciwnika. Empoli dobrze sobie radzi podczas stałych fragmentów gry. Musimy więc zachować ostrożność w jutrzejszym meczu. 

O kontuzjowanych:

Strinić wrócił do treningów z resztą zespołu. Nie znalazł się w kadrze na Atalantę, ponieważ nie trenował przez 3 tygodnie. Zapata powinien być dostępny za około 7-8 dni.

O Contim:

 Posiada on cechy, które umożliwiają mu grę jako skrzydłowy, ale na ten moment wolimy zostawić go na pozycji bocznego obrońcy,  na której radzi sobie całkiem dobrze. Na skrzydle mamy już Boriniego, Castillejo, Calhanoglu i Suso.


Komentarze