Gattuso: Musimy mądrze rozegrać to spotkanie

Gattuso: Musimy mądrze rozegrać to spotkanie

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem z Udinese. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Udinese:

Zawsze mieliśmy problem ze zdobyciem punktów na ich stadionie. Musimy być bardzo ostrożni. To fizyczny zespół i nie możemy sobie pozwolić na błędy. Musimy odpowiednio przygotować się do tego meczu.

Nie mam zbyt dużego wyboru. Musimy połączyć jakość z ilością. Jutro będziemy walczyć na boisku. Udinese jest jednym z najbardziej fizycznie grających zespołów w Serie A. Musimy mądrze rozegrać to spotkanie.

O Montolivo:

Montolivo trenuje z zespołem o ile to możliwe. On zawsze jest obecny przy drużynie. Czy to wam się podoba czy nie to ja decyduję o tym, kiedy moi zawodnicy są gotowi do gry. Myślę, że Montolivo jest już gotowy.

O zespole:

Nie wiem czy jutrzejszy mecz będzie dla nas pierwszym zasadniczym testem, ale wiem że to spotkanie będzie nas wyzwaniem. Niektórzy zawodnicy muszą zmienić swoją mentalność. Chcę zobaczyć więcej zaangażowania na boisku ze strony moich piłkarzy.

Każdy członek naszego zespołu chce się poprawić. W obu spotkaniach przeciwko zespołem z Genui testowaliśmy naszą mentalność. Najczęściej tracimy pewność siebie i jesteśmy przestraszeni po stracie pierwszej bramki. Na szczęście udaje nam się wrócić do gry.

O Calhanoglu:

Hakan robi wszystko co możliwe, aby wrócić do formy. Wszyscy widzieli jego zaangażowanie w ostatnim spotkaniu. Niestety wciąż ma drobny problem ze stopą. Z tego też powodu odpocznie w najbliższym spotkaniu i jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, będzie do dyspozycji na Betis.

O Kessie:

Wczoraj Kessie próbował trenować, ale wciąż zmaga się z bólem stopy. Myślę, że po 3-4 dniach wszystko powinno być już dobrze.

O Bonaventurze:

Giacomo ciężko trenuje w Milanello i robi postępy. Ze względu na ostatni uraz raczej nie będzie do naszej dyspozycji na jutrzejszy mecz.

O Dudelange:

Będę myśleć o Lidze Europy po meczu z Udinese. Teraz nie mogę się o to martwić. Kiedy przyjdzie czas, będziemy szykować się do najbliższego meczu.

O mercato:

To pytanie powinno zostać skierowane do Leonardo. Moim zadaniem jest trenowanie zespołu. Wszelkie pytania dotyczące rynku transferowego powinny być skierowane właśnie do Leonardo i Maldiniego.

Moim głównym zmartwieniem jest rany fizyczne naszych zawodników i ich forma. Moi zawodnicy mają charakter i zawsze są gotowi do gry. Podoba mi się ich podejście. Musimy kontynuować naszą pracę.

O Contim:

Conti nie grał przez około 14-15 miesięcy. Wczoraj rozegrał dobre zawody i było bardzo ostrożny. Moim celem jest zapewnienie mu ciągłości i dokonanie oceny jego przydatności. Wczorajsze spotkanie z drużyną młodzieżową było dla niego bardzo ważne. Dzięki niemu łatwiej mu będzie przezwyciężyć strach przed kolejnym urazem.


Komentarze

  • avatar
    KAKA22
    Mam zle przeczucia. Z Udinese nigdy nie jest nam łatwo. Mam nadzieje ze nasza jakość z przodu wystarczy zeby zgarnąć 3pkt bo obrona i pomoc ostatnio to jest jakiś dramat.
  • avatar
    Slaviio
    Będzie nerwowo srodek pomocy to pewnie kessie i bakayoko może być groźnie a lazio już ucieklo ...