Gattuso: Możemy być zadowoleni z dzisiejszego wyniku

Gattuso: Możemy być zadowoleni z dzisiejszego wyniku

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky Sport i Gianluki Di Marzio po meczu z Romą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia: 

O meczu:

Rozegraliśmy dobre spotkanie. W pierwszej połowie Roma mocno na nas naciskała i wywierała na nas presję. Druga połowa wyglądała lepiej w naszym wykonaniu, choć popełniliśmy w niej wiele błędów. Musimy wyciągnąć z nich wnioski. Z punktu widzenia całego spotkania to Roma zasłużyła na co się więcej. Graliśmy tak, jak tam przeciwnik pozwolił. Roma to świetny zespół. Możemy być zadowoleni z dzisiejszego wyniku. W meczach przeciwko silnym zespołom musisz być odpowiednio zorganizowany.

O Piątku:

Cieszymy się z jego trafienia. Jego obecność w składzie daje nam wiele opcji na boisku. Potrafi on głęboko grać w ataku i rozwiązuje pewne nasze bolączki. Możemy liczyć na jego pomocną dłoń.

O Paquecie:

W dzisiejszym meczu pokazał się z naprawdę dobrej strony. Jego asysta zasługuje na słowa uznania. Nie można jednak zapominać, Że to wciąż młody zawodnik i ma jeszcze wiele do poprawy w swojej grze.

O De Rossim:

Mamy ze sobą wiele pięknych wspomnień. Ja już jestem na piłkarski emeryturze i mogę co najwyżej possać palec, a on wciąż gra. Obecnie wyglądam jak jego ojciec, a on jak mój syn. Tak naprawdę dzieli nas 6-7 lat różnicy (śmiech).

O grze skrzydłami:

Suso lubi dryblować i kierować grą zespołu. W dzisiejszym meczu nie zagrał na miarę swoich możliwości. Potrzebujemy teraz najlepszej wersji Suso. To samo tyczy się zawodników o odpowiedniej technice. Musimy odpowiednio zarządzać kierowaniem grą zespołu.

O sytuacji Suso-Kolarov:

Skoro sędzia nie gwizdnął to najwidoczniej wszystko było w porządku.

Komentarze