Gattuso: Mogliśmy pewne rzeczy wykonać inaczej

Gattuso: Mogliśmy pewne rzeczy wykonać inaczej

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej po meczu z FC Barceloną. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

O meczu z FC Barceloną:

Cierpieliśmy na boisku, ale wiedzieliśmy, że musimy tak grać. Zdecydowanie wycofuje się z ostatnich słów, w których powiedziałem, że chcę zobaczyć zespół grający interesującą i taktyczną piłkę. Mecz z Barceloną był zupełnie inny od pojedynku z Manchesterem United i Tottenhamem. W każdym z tych dwóch spotkań mogliśmy zdobyć bramkę, ale tak się nie stało. Czy odczuwam żal z tego powodu? Mogliśmy pewne rzeczy wykonać inaczej.

Jeśli chodzi o Barcelonę faktem jest, że nie mieliśmy z nimi różnych szans z powodu ich dryblingu, umiejętności poruszania się w różnych strefach boiskach. Nie mogliśmy obalić ich systemu gry. On jest tworzony od lat. Podsumowując, cieszymy się z tego zwycięstwa. Pod względem jakościowym zrobiliśmy pewien krok wstecz w porównaniu do dwóch poprzednich spotkań. Zagraliśmy tak jak nam przeciwnik pozwolił. To było trudne spotkanie, ale cieszę się z tego, że udało nam się je wygrać.

Na tym etapie przygotowań byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Z pewnością pewne elementy mogliśmy rozegrać inaczej, ale i tak jestem zadowolony z ostatecznego rezultatu. 

O drugiej połowie spotkania:

 Faule na przeciwniku były bezużyteczne. Jeśli masz możliwość, musisz odebrać przeciwnikowi piłkę, nie ryzykując przy tym faulu. Nigdy nie wiesz jak potoczy się akcja po  wykonaniu stałego fragmentu. 

Zdarzyło się w tym meczu, że zarówno Calhanoglu i Kessie tracili piłkę w banalny sposób. Był taki moment, w którym to piłkarze z młodzieżówki Barcelony z łatwością odbierali im piłkę. Tak nie może być.

 Podobał mi się dzisiaj duch tego zespołu. On wciąż musi się rozwijać i rozpalać wśród zawodników. Kiedy przegraliśmy mecz z Tottenhamem, nie widziałem tego ducha i tych "rzeczy", które powinny pojawić się wśród zawodników. Dziś widzieliśmy tego ducha i ten żar wśród zawodników. 

O dotychczasowej pracy: 

Jestem z niej bardzo zadowolony. Przez te ostatnie 26 dni wykonaliśmy sporo pracy. 

O Andre Silvie:

 Uważam go za ważnego zawodnika naszego zespołu. W zeszłym sezonie miał wiele trudności, ale jest graczem, który ma jeszcze wiele do zrobienia. On wciąż jest młodym piłkarzem. Nie mogę powiedzieć, że musi pracować, ponieważ pracuje i tak za dużo, nawet więcej niż musi. Myślę, że zdobywanie bramek i ciągłość w grze może poprawić jego umiejętności. On jest bardzo interesującym zawodnikiem, który potrafi zrobić różnicę.

Komentarze