Gattuso: Każdy zdrowo myślący trener bierze odpowiedzialność za swój zespół

Gattuso: Każdy zdrowo myślący trener bierze odpowiedzialność za swój zespół

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Empoli. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Bonaventurze:

Jack dysponuje dobrą techniką, jest szybki i z łatwością znajduje wolną przestrzeń na boisku.

O Higuainie:

Uraz ścięgna zginacza kolana dał o sobie znać. To jest stara kontuzja. Zobaczymy czy będzie w stanie zagrać w jutrzejszym meczu.

O meczu z Atalantą:

Graliśmy w sposób taki, jaki chcieliśmy, ale nie udało nam się zrealizować założonego celu. W ciągu 25 minut oddaliśmy 7 niecelnych strzałów. Jest to bardzo niepokojące.

Nie jesteśmy jedynym młodym zespołem w lidze, więc średnia wieku nie może być dla nas usprawiedliwieniem. Musimy zrozumieć jak tracić mniej bramek i musimy przy okazji stwarzać sobie więcej sytuacji pod bramką rywali. Na tym etapie obawiam się, że przy prowadzeniu 2:0 możemy nie dowieźć pozytywnego rezultatu do końca.

O zespole:

W ostatnim czasie straciliśmy zbyt wiele punktów. Musimy zachować wiarę w nasze umiejętności. Podzielam zdanie klubu, że musimy prezentować się znacznie lepiej niż w poprzednim sezonie. Gramy dobrą piłkę, ale musimy być bardziej bezwzględni w tym, co robimy.

Był taki czas za kadencji Carlo Ancelottiego traciliśmy zbyt wiele bramek po stałych fragmentach gry. Później przez jakiś czas wygrywaliśmy skromnie 1:0, opierając się na kontratakach. Jesteśmy pozbawieni wiary we własne umiejętności i zbyt wiele razy obawiamy się o to, że nie przywieziemy do domu dobrego rezultatu.

Nigdy nie będziemy zespołem, który pod względem taktycznym będzie wygrywał ze wszystkimi i znajdzie rozwiązanie na każdą taktykę. Możemy jednak poprawić wiele aspektów naszej grze. Musimy dokonać zmian zarówno w ofensywie jak i defensywie.

O Empoli:

To będzie naprawdę trudne spotkanie. Empoli dobrze porusza się przy piłce. Nie oczekuję od swojego zespołu doskonały gry. Chcę wygrać to spotkanie, ponieważ potrzebujemy trzech punktów.

O Cutrone:

Wczoraj był pierwszy dzień, kiedy wrócił do treningów z resztą zespołu. Dzisiaj rano również uczestniczył w przygotowaniach i wszystko poszło dobrze. Cieszymy się, że jest z nami z powrotem.

O liderze w zespole:

Nie brakuje nam lidera. Romagnoli dysponuje niemałym doświadczeniem, Biglia nie jest zbyt rozmowny, ale kiedy trzeba potrafi zmotywować resztę do działania. Reina jest z nami od niedawna, ale można odnieść wrażenie, że jest tutaj od lat. Każdy zdrowo myślący trener bierze odpowiedzialność za swój zespół.

O Caldarze:

Ma drobny uraz pachwiny. Czuję się coraz lepiej i wrócił dzisiaj do treningów z resztą zespołu. To tylko stan zapalny, nic poważnego.

O Suso:

Może i nie zdobywa on zbyt wiele bramek, ale byłbym naprawdę zadowolony, gdyby udało mu się zaliczyć dwie asysty podczas każdego meczu tak, jak poprzednim razem. Myślę, że wkrótce znowu zacznie zdobywać bramki. Suso dobrze pracuje na treningach i musi kontynuować to, co robi.


Komentarze