Gattuso: Jutro musimy być ostrożni i walczyć do samego końca o pozytywny wynik 

Gattuso: Jutro musimy być ostrożni i walczyć do samego końca o pozytywny wynik 

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Chievo.  Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Chievo:

Mecz przeciwko Chievo będzie trudnym starciem. Jutro musimy być ostrożni i walczyć do samego końca o pozytywny wynik. Musimy szanować naszych przeciwników, ale też zachować czujność. Musimy być świadomi tego, że będziemy mierzyć się zespołem, który w jutrzejszym meczu będzie grał o wszystko. Chievo będzie chciało rozegrać jak najlepsze spotkanie na własnym terenie.

 W jutrzejszym meczu będziemy grać o wszystko z Chievo, dlatego musimy być ostrożni w tym, co robimy na boisku. To nie przypadek, że Juventus, Lazio, Roma czy Inter mieli z nimi sporo problemów. 

 Jeśli zdecydujemy się na przeprowadzenie kilku zmian w składzie, będą one wynikały z potrzeby regeneracji niektórych naszych zawodników pod względem psychicznym i fizycznym. Mówię tutaj o zawodnikach, którzy mają rozegranych 12-13 spotkań pod rząd. Obecnie nasza kadra posiada wielu zawodników, z których mogę skorzystać w razie potrzeby i dać im szansę na pokazanie swoich umiejętności.

O Contim:

 Podobał mi się jego ostatni wywiad dla klubowej telewizji, w którym pokazał szacunek i profesjonalizm wobec swoich kolegów z zespołu. To normalne, że po takiej przerwie w grze nie będzie on w stanie rozegrać pełnych 90 minut. On powinien stawić czoła wyzwaniom z uśmiechem na ustach. 

O derbach:

Na razie nie myślimy o spotkaniu derbowym. Będziemy o tym myśleć w stosownym czasie.

O Di Francesco:

 Jest mi przykro z powodu jego zwolnienia, ale taki już jest zawód trenera. Mam z nim dobre relacje. Muszę jednak martwić się swoimi problemami związanymi z prowadzeniem zespołu i dobrze przygotować swoich zawodników do kolejnych spotkań.

O Suso:

 Jego problemem nie jest psychika. W swoim życiu widziałem wielu zawodników, którzy potrafili rozegrać 50-60 spotkań na światowym poziomie. To normalne, że zawodnik może zaliczyć gorszy okres w sezonie. On jest dla nas ważnym i niezbędnym zawodnikiem w zespole. 

O sytuacji Interu:

Czy wy myślicie, że nie mam swoich problemów? Nie mogę spać po nocach z powodu problemów związanych z drużyną i nie tylko. Skupiam się na swoim zespole. Do moich obowiązków należy zachowanie odpowiedniej równowagi w szatni i zachować spokój w naszych szeregach.

O Calhanoglu:

Cieszę się szczęściem Calhanoglu i jego żony. Teraz jest z powrotem z drużyną i będzie dostępny w jutrzejszym meczu.

O Biglii: 

 On nie grał przez dłuższy czas. Ostatnio mogłem dać mu jedynie kilka minut na boisku. Jutro ocenimy jego dostępność w meczu z Chievo.

O Zapacie:

Otrzymał propozycję nowej umowy. Teraz wszystko jest w jego rękach. Tą sprawą zajmuje się Leonardo i Maldini. Jego stan zdrowia? Dzisiaj trenował z resztą zespołu. W przyszłym tygodniu powinien być on do naszej dyspozycji.

Komentarze