Gattuso: Jestem zadowolony z wyniku, ale możemy grać lepiej

Gattuso: Jestem zadowolony z wyniku, ale możemy grać lepiej

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky i Milannews.it po meczu z Olympiakosem. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Cutrone:

Od meczu z Empoli Patrick nie ma problemy z kostką. Wówczas nie był gotowy na 100% i był zmuszony brać leki przeciwzapalne. Jego postawa w szatni zasługuje na uznanie. Cutrone jest ważną częścią tej grupy. Mam nadzieję, że Cutrone może stać się nowym Pippo Inzaghim. Aby tak się stało, musi ciężko pracować i twardo stąpać po ziemi.

O Calhanoglu:

Hakan musi nabrać pewności siebie, być spokojniejszy i w pełni skoncentrowanym. To zawodnik, który bardzo dba o siebie, ale czasami zbyt dużo myśli i to jest jego problem. Musimy znaleźć najlepszą odmianę Calhanoglu.

O Higuainie:

Wiedzieliśmy, że nie był w najlepszej formie. Mimo to udało mu się zdobyć bramkę. Wiedzieliśmy, że będzie potrzebował wsparcia w ofensywie. Najpierw próbowaliśmy obsadzić w tej roli Castillejo, a potem Cutrone.

O meczu:

Jestem zadowolony z wyniku, ale możemy grać lepiej. W pomocy zdarzyło nam się popełnić kilka błędów i w najbliższym czasie musimy nad tym popracować. Pierwsza połowa nie była zbyt dobra w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji bramkowych, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać.

Biglia i Bakayoko grali zbyt szeroko, przez co stwarzali przeciwnikom więcej przestrzeni. Formacji defensywnej również zdarzyło się kilka błędów. Będziemy musieli również nad tym popracować.

O Ibrahimoviciu:

Mogę mówić tylko o zawodnikach, których mam do dyspozycji. Moje myśli mogą być skupione tylko na nich. Musimy skupić się na naszej pracy i treningu z zawodnikami, których mamy.

O tym, co należy zrobić,aby wypełnić San Siro:

Myślę, że harmonogram nam w tym nie pomaga. Gra w piątym i siódmym dniu tygodnia nie jest dobrym pomysłem. Każdy z nas chciałby grać w Lidze Mistrzów, ale teraz musimy stworzyć odpowiednie podstawy ku temu, aby usłyszeć hymn tych rozgrywek. Nie wolno nam szukać jakichkolwiek wymówek. Chcę podziękować 22 tysiącom kibiców, którzy byli na dzisiejszym meczu.

O zmienniku dla Lucasa Biglii:

Jose Mauri i Bertolacci mogą pełnić taką funkcję, podobnie jak Kessie, Nawet jeśli będzie wymagać to od niego zupełnie innej partii na boisku.

O możliwości gry dwoma napastnikami:

Nawet w pierwszej połowie próbowaliśmy grać ustawieniem 4-4-2, ale nie przyniosło to pożądanego rezultatu. W pierwszej odsłonie meczu stworzyliśmy sobie wiele sytuacji po zagraniach Suso, ale nie potrafiliśmy umieścić piłki w siatce. Ostatecznie udało nam się wygrać to spotkanie 3:1. Dzisiejsza bramka Cutrone na 3:1 była czymś wspaniałym. Gra Calhanoglu jako mezzala (półskrzydłowy) również mogła się podobać.


Komentarze