Gattuso: Jeśli chcemy wygrać to spotkanie, musimy zagrać na najwyższym poziomie

Gattuso: Jeśli chcemy wygrać to spotkanie, musimy zagrać na najwyższym poziomie

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem przeciwko Atalancie Bergamo. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia przed meczem:

O Dudelange:

Przed meczem z Dudelange byłem trochę zaniepokojony. Po pokonaniu Legii Warszawa i CFR Cluj zasłużyli na grę w fazie grupowej Ligi Europy. Dokonaliśmy aż dziewięciu zmian z jedenastu możliwych w porównaniu do ostatniego meczu. To nie był łatwe spotkanie, ale udało nam się z nimi wygrać i to się liczy.

O Atalancie:

Atalanta przegrała dwa ostatnie spotkania i jutro będą chcieli wrócić na właściwe tory. Jeśli chcemy wygrać to spotkanie, musimy zagrać na najwyższym poziomie.

Gasperini potrafi wydobyć ze swoich zawodników to, co najlepsze. Ich drużyna może sprzedać nawet 4-5 zawodników, ale dzięki odpowiednim decyzjom można odnieść wrażenie, że to wciąż ta sama drużyna, która gra ze sobą przez długi czas.

O zespole:

Dysponujemy szerokim składem i  mogę powiedzieć, że wszyscy zawodnicy mogą potencjalnie zagrać w każdym ze spotkań. Naszą drużynę podczas przerwy na reprezentację opuściło 12-13 zawodników i nie mogliśmy pracować regularnie ze wszystkimi w tym czasie. 

Popełniliśmy kilka błędów w meczu z Cagliari, zwłaszcza w pierwszych 20 minutach. Graliśmy zbyt głęboko w defensywie, a nasi pomocnicy grali zbyt wysoko ustawieni na boisku.

O Bakayoko:

Bakayoko rozegrał dobre spotkanie przeciwko Dudelange. To bardzo fizyczny zawodnik z dobrą techniką. Czy jest szansa, że zagra od początku w przyszłości? Dlaczego by nie.

O Caldarze:

Rozegrał dobre spotkanie w Lidze Europy. Dużo z nim rozmawiam, może nawet trochę za dużo. On jest wielkim profesjonalistą i może być bardzo przydatny tego zespołu.

O Higuainie:

Według mnie jest najsilniejszym zawodnikiem na świecie. On zdobył wiele bramek w swojej karierze. Higuain jest zawodnikiem z topu i musimy korzystać z jego umiejętności. Nie potrafię przewidzieć przyszłości, ale mam nadzieję, że Higuain będzie do naszej dyspozycji w każdym spotkaniu.

O Empoli:

Jestem w pełni skoncentrowany na spotkaniu przeciwko Atalancie. Po nim będziemy myśleć o Empoli i Sassuolo. Mecz z Dudelange może nauczyć nas tego, że w piłce nożnej nie ma łatwych spotkań.

O Cutrone:

Cutrone mówi ostatnio że będzie gotowy do gry w ciągu najbliższych dni, jednak po 10-15 minutach od rozpoczęcia rozgrzewki musiał zakończyć trening, ponieważ wciąż narzeka na ból w kostce. On ma ciąg na bramkę przeciwnika i mamy nadzieję, że wkrótce będzie do naszej dyspozycji.

O Montolivo:

Montolivo był kontuzjowany. Wrócił do treningów w ubiegłym tygodniu. Podjąłem pewne decyzję i mam ku temu swoje powody. Jestem trenerem jeśli wyniki nie nadejdą, będę musiał ponieść tego konsekwencje.

O formacji:

Możemy grać ustawieniem 4-2-3-1, ale musimy nad tym popracować. Jest to utrudnione zadanie z powodu przerwy na reprezentacje. Potrzebujemy czasu, aby pracować nad tym systemem gry ze wszystkimi zawodnikami. Aby to zrobić, nie wystarczą dwie sesje treningowe. Mamy zawodników, którzy mogą grać w różnych formacjach.

O Musacchio:

Musacchio miał 2 dni odpoczynku ze względów bezpieczeństwa. Wczoraj wrócił do treningów z resztą zespołu. Wszystko jest w nim w porządku.

O bramkarzach:

Reina i Gigi Donnarumma są dobrymi bramkarzami. Pepe rozegrał dobre spotkanie w Lidze Europy i jestem zadowolony z tego, jak gra Gigio.

O Laxalcie:

Jestem bardzo zadowolony z jego pracy, podobnie jak wszystkich naszych zawodników.  Diego jest jakościowym zawodnikiem. Być zagra od początku w meczu z Atalantą. Jesteśmy bardzo szczęśliwy, że mamy go w naszym zespole.


Komentarze