Gattuso: Jeśli chcemy stać się silnym zespołem, musimy być konsekwentni w naszej grze

Gattuso: Jeśli chcemy stać się silnym zespołem, musimy być konsekwentni w naszej grze

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky po meczu z Sassuolo. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

O meczu z Sassuolo:

Ten zespół w ostatnich spotkaniach grał zawsze dobry futbol. Zaliczyliśmy swoje wzloty i upadki, ale pokazaliśmy nieco spójności z naszą wydajnością. Nie mogliśmy sobie pozwolić na to, co się stało w Empoli.

O zespole:

Jeśli chcemy stać się silnym zespołem, musimy być konsekwentni w naszej grze. Musimy zrobić o wiele więcej fazie defensywnej. W ostatnim czasie to nasz słaby punkt. Wina jednak nie leży tylko po stronie obrońców. Wiemy nad czym musimy pracować.

Jedna wygrana to zdecydowanie za mało. Kiedy nosisz koszulkę Milanu i trenujesz w tym wspaniałym klubie, odczuwasz silną presję i wielu ma wobec Ciebie wysokie oczekiwania. Musimy kontynuować naszą pracę. Jestem odpowiedzialny za wyniki zespołu. Ważne jest, aby zapewnić zawodnikom odpowiednie warunki do rozwoju.

O Suso:

To kompletny zawodnik. Może się jeszcze rozwinąć u boku takiego zawodnika jak Higuain. On może z tego ci jeszcze wiele bramek w tym sezonie i pomóc Higuainowi oraz innym zawodnikom w zdobywaniu bramek.

O Andre Silvie:

Andre Silva nie chciał z nami zostać. W zespole byli już Higuain i Cutrone. Zrobiliśmy wszystko, aby go zatrzymać w zespole, ale on dokonał wyboru. Nie miałem wątpliwości co do tego, że był dobrym napastnikiem. Nikt nie zmuszał go do odejścia. On sam chciał odejść z Milanu.


Komentarze

 • avatar
  MK92
  Gattuso niejako zmuszony trudną sytuacją w napadzie zaryzykował wreszcie jakieś zmiany w ustawieniu i grę z Castillejo jako fałszywą dziewiątką. Liczę, że ta sytuacja nauczy go większej elastyczności taktycznej, jeśli ma być dalej trenerem Rossonerich.
 • avatar
  adamos
  Samu idealnie uzupełnia Suso i Hakana, dziwię się, że Rino nie zmieni ustawienia na 4-2-3-1. Gdy Samu zszedł z boiska cały napad Nasz siadł...
 • avatar
  MilanFanJ
  fajnie że udało się wygrać, ale tak naprawdę to mogliśmy dzisiaj równie dobrze przegrać tracąc 2-3 bramki. mieliśmy duuużo szczęścia, obrona w tej chwili gra bardzo niepewnie, a Romagnoli do Maldiniego czy Nesty to jeszcze daleka droga. nie wiem czy Reyna w bramce nie dałby trochę tego spokoju i doświadczenia, które pomogłoby obronie lepiej funkcjonować.
 • avatar
  Slaviio
  Bonucci i romek dobrze się uzupełniali szkoda ze odszedł Może Caldara i conti trochę pomoga Zobaczymy
 • avatar
  UEFA
  To prawda co mówią chłopaki maja potencjał. Ale ta ich zryta psycha blokuje ich, ostatnie remisy a nawet mecz z napoli był do wygrania tylko i wyłącznie przez ich psyche i nie dowartościowanie