Gattuso: Dzięki meczom przeciwko takim zespołom jak Napoli, nasz zespół może się rozwijać

Gattuso: Dzięki meczom przeciwko takim zespołom jak Napoli, nasz zespół może się rozwijać

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Napoli. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O zespole:

Odnoszę wrażenie, że z powodu niewielkiego doświadczenia popełniamy zbyt wiele błędów. Pierwsza połowa przeciwko Genoi była krępująca, ale w drugiej odsłonie pokazaliśmy się z lepszej strony. Zauważyłem to także w meczu przeciwko Juventusowi. Takie mecze jak przeciwko Napoli sprawiają, że zespół może się rozwijać.

O Ancelottim:

Nie możemy nikogo naśladować, w przeciwnym razie narażamy się na poważne obrażenia. Jeśli chcesz wiedzieć jak funkcjonuje szatnia, musisz mieć pewne rzeczy w głowie.

Słyszałem opinie kilku zawodników, którzy źle mówią o Carlo. Jeśli chodzi o mnie, nie mam wobec niego żadnych zastrzeżeń. Czasami zachowywaliśmy się jak ojciec i syn. Mogę wymienić wiele zalet w swojej karierze. Czasami denerwowało nie rola, w jakiej obsadzał mnie na boisku.

O Piątku:

Jest jak Robocop. Mówi, że chce zdobywać bramki. Ma świetne cechy fizyczne, jest dobry technicznie i lubi atakować. Przybył do nas z wielkim entuzjazmem, był zaskoczony przyjęciem go przez nas. Może dać nam pomocną dłoń. Jego transfer jest dla nas wartością dodaną.

Czy zagra w jutrzejszym meczu? Zobaczymy jutro.

O Higuainie:

Higuain jest częścią przeszłości, nie chcę o tym rozmawiać. Dziękuję mu za to, co dla mnie zrobił, tyle dobrych rzeczy. Mógłby zrobić coś więcej, podobnie jak nasz sztab szkoleniowy. Porozmawiajmy o zawodnikach, którzy są częścią naszego zespołu.

Czy Higuain był chorobą Milanu?

W trudnych momentach gazety zawsze o nim mówiły. Ciążyła na nim wielka presja. Cierpiał z powodu doniesień mediów. Myślę, że niewykorzystany rzut karny przeciwko Juventusowi i wyrzucenie go z boiska wpłynęło na niego bardzo negatywnie.

Czy Higuain narzekał na obciążenie na treningach?

Wszyscy narzekają... Jeśli chcesz grać w określony sposób musisz biegać i pocić się. Musimy pozostać najwyższych pozycji w tabeli, aby wiosną dostać się do Ligi Mistrzów.

O Paquecie:

On bardzo lubi grać jako trequartista. Powinniśmy zmienić ustawienie, ale na razie do tego nie dojdzie. Jest zawodnikiem, który potrafi znacznie więcej niż inni, jest nietypowym Brazylijczykiem. Przybył do nas i był od razu gotowy do gry. Paqueta może się poprawić pod względem taktycznym, ma niesamowite cechy.

O meczu z Genoą:

 Mieliśmy szczęście z Genoą. W pierwszych 40 minutach mogliśmy zdobyć dwie bramki. Dziś przygotowujemy się do meczu z Napoli. Kilku naszych zawodników ma pewne problemy. Dzisiaj będziemy musieli ocenić ich stan. Do wczorajszego popołudnia zespół trenował bardzo dobrze. Zobaczymy jak to będzie wyglądać dzisiaj.

O mercato:

Czy ktoś jeszcze do nas dołączy? Zobaczymy.

O braku Allana w kadrze Napoli:

Napoli bardzo dużo na tym traci, ale ma bogactwo wyboru. Musimy rozegrać jutro świetny występ.

O Calhanoglu:

Wiele rzeczy zostało przez was wymyślonych. RB Lipsk chciał go pozyskać, ale niejednokrotnie powiedziałem kierownictwu, że nie chcę się go pozbywać i chcę mieć Hakana w swoim zespole.

O Zapacie:

Klub zaproponował mu przedłużenie umowy, decyzja należy do niego. Zapata jest dla nas ważnym zawodnikiem. Zarówno ja jak i kierownictwo robimy wszystko, aby go zatrzymać.

Czy Piątek może grać obok Cutrone?

Nie można tego wykluczyć, być może skorzystamy z tej opcji. W niektórych spotkaniach możemy zagrać dwoma napastnikami. Wspólnie z kierownictwem dokonaliśmy wyboru Piątka. W najbliższym meczu będziemy musieli ocenić kto zagra.

O Cutrone:

Cutrone rozumie, co do niego mówię i wykonuje moje polecenia. Będąc kochanym przez swoich kolegów z zespołu i mając ich szacunek, musisz być konsekwentny zarówno na boisku jak i poza nim. Obserwuję jego rozwój każdego dnia. Jestem szczęśliwy z powodu możliwości trenowania takiego zawodnika jak on.

O Abate:

Posiada wszystkie cechy, aby grać jako środkowy obrońca, co zdążył już pokazać na boisku.

Komentarze

  • avatar
    Bartol
    Piątek Robocop..... pełen automatyzm w zdobywaniu bramek :-)
  • avatar
    arczi
    Wyobraźmy sobie,że Higuain zagrała bardzo słabą rundę w Milanie, rasowy przeciętniak i tylko dzięki podaniom kolegów strzelił tych 6 bramek(ogólnie obwinia się brak kreatywnych pomocników jak przyczynę klapy z Gonzalo). Teraz przychodzi napadzior w gazie, Piątek odpala i Milan odpala bramki wpadają, nikt rączkami nie macha chyba że przy cieszynkach. Ekipa jest młoda możliwe ,że odpali. Paqueta tak chwalony wierzę,że będzie bardzo dobry. Mamy czym się ekscytować jednak weryfikacja i zgranie przynajmniej dla mnie będzie widoczne w meczu z Romą.