Gattuso: Cieszę się, że mogę trenować klub, które od zawsze jest w moim sercu

Gattuso: Cieszę się, że mogę trenować klub, które od zawsze jest w moim sercu

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky Sport i Milannews.it po meczu z Cagliari. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia: 

O Rodriguezie:

 On jest zawodnikiem, który z technicznego punktu widzenia jest coraz bardziej niezawodny. W porównaniu do poprzedniego sezonu jego gra wygląda coraz lepiej.

O meczu:

 Rozegraliśmy dzisiaj dobre spotkanie i zaprezentowaliśmy dobry futbol. W pierwszej połowie nie podobała mi się postawa półskrzydłowych, nie mogliśmy w całości wypełnić przestrzeni na boisku.  Podobała mi się gra zespołu w tym meczu. Czasami mieliśmy więcej szczęścia niż nasi rywale, ale to był dobry mecz w naszym wykonaniu.

O drużynie:

 Musimy postawić dobro zespołu na pierwszym miejscu. Najbliższe 6-7 spotkań mogą okazać się dla nas bardzo ważne. Możemy w nich powalczyć o coś ważnego.

O Calhanoglu:

Oczekuję od niego dużo więcej jakości. Potrafi on uderzać z dużej odległości na bramkę przeciwników, ale dzisiaj miał trochę pecha. Jego współpraca z Paquetą wygląda naprawdę dobrze. On nie jest typowym napastnikiem, ale dobrze wykonuje swoje zadania na boisku zarówno w defensywie i jak i ofensywie.

O Bakayoko i powrocie Biglii:

 Ta sytuacja jest problematyczna, ale postaramy się ją jakoś rozwiązać . Bakayoko jest nietypowym zawodnikiem w naszej pomocy. Od pewnego czasu jest bardzo ważnym punktem naszego zespołu. Powrót Biglii zmusza nas do skorzystania z innych rozwiązań, ale jakoś sobie z tym poradzimy. Postaramy się, aby każdy z zawodników był zadowolony.

O różnicach między Piątkiem i Cutrone:

 Takie porównania są nie na miejscu. Cutrone nie zdobywa dla nas tylko bramek, ale pełni jeszcze wiele innych ról na boisku. Zdaję sobie sprawę z tego, że Patrick chce grać w każdym meczu, ale to nie zawsze jest możliwe. Teraz jednak musimy myśleć wspólnie o dobru zespołu.

 O wsparciu kibiców:

 Musimy walczyć do samego końca o awans do Ligi Mistrzów i korzystać ze wsparcia naszych kibiców. Oni są dla nas bardzo ważni.

O Donnarummie:

Reina zapewnia mu swoje doświadczenie. On nie prowadzi z nim wojny w szatni. Gigio i Reina wzajemnie się szanują i wspólnie się uczą. Praca Valerio Fiorego i Gigio Ragno [ członkowie sztabu szkoleniowego, przyp.red.] przynosi efekty. Donnarumma jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie i może tylko doskonalić swoje umiejętności w swoim wieku.

O Paquecie:

 Jesteśmy zadowoleni z jego pracy. Jest mi bardzo przykro z powodu tego, co się stało w jego poprzednim klubie. To była prawdziwa tragedia.

Paqueta jest niesamowitym zawodnikiem. Jest dla nas wartością dodaną.

O przyśpiewce kibiców:

 Sprawiła mi ona wielką przyjemność. Cieszę się, że mogę trenować klub, które od zawsze jest w moim sercu. Fassone i Mirabelli dali mi możliwość trenowania tego zespołu. Gdyby nie oni, nie byłoby mnie tutaj. Nie interesują mnie pieniądze, być może dostaje ich zbyt wiele. Jestem przyzwyczajony do presji. Krytyka co do mojej osoby nie jest mi obca. W przeszłości ktoś powiedział mi, że mam drewniane stopy i nie nadaje się do grania w piłkę. Te same osoby zastanawiały się jak mogę grać w Milanie. Ja jednak się tym nie przejmowałem i wykonywałem swoją pracę.


Komentarze

 • avatar
  MK92
  No i Rino pomału wychodzi na swoje, choć denerwuje mnie jego przywiązanie do beznadziejnego na lewym skrzydle Calhanoglu. W każdym razie stworzył drużynę, która jest ze sobą zżyta, a to ma niebagatelne znaczenie dla osiągania celów.
 • avatar
  KAKA22
  Z tym Hakanem to Gattuso juz przesadza.. Gość gra taki piach, że na to patrzeć sie nie da. Co by nie mówić o Gattuso to w ostatnich meczach nasza gra wygląda nieźle i wydaje się, że wszystko idzie w odpowiednim kierunku. Poczekajmy z ocenami do soboty bo Atalanta to będzie prawdziwy test dla nas.
  • avatar
   Krisu
   Też nie podoba mi się gra Turka, ale z drugiej strony jak ktoś już powiedział: A co ma Rino z nim zrobić, posadzić na ławce? Jego problem nie jest w nogach lecz w głowie. Miał ostatnio spore problemy w życiu prywatnym i ma to nie mały wpływ na jego formę na boisku. Niestety ale posadzenie go na ławce tylko pogłębi ten problem. Dopóki jest w Milanie będzie otrzymywał szanse aż nie zejdzie poniżej pewnego poziomu.
  • avatar
   KAKA22
   To trener ma na siłę wystawiać zawodnika, który gra piach od kilku meczy bo ma problemy w życiu i ma dbać o to, żeby one sie nie pogłębiły? Hakan ww ostatnich meczach jest bezużyteczny a Gattuso powinien patrzec ( jak to sam wiele rezy podkreślał) na dobro drużyny.