Gattuso: Chcę zobaczyć zespół, który zostawia serce na boisku

Gattuso: Chcę zobaczyć zespół, który zostawia serce na boisku

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Sampdorią. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Sampdorii:

Chcę jutro zobaczyć drużynę lwów przeciwko Sampdorii. Chcę zobaczyć w swoich zawodnikach wielkie pragnienie zwycięstwa i determinację. W meczu przeciwko Sampdorii będziemy chcieli zdobyć 3 punkty i nawiązać walkę o czwarte miejsce w tabeli. To, gdzie będziemy na końcu sezonu, zależy tylko od nas.

O zespole:

Muszę zaszczepić spokój w moim zespole. Musimy zrobić coś więcej niż dotychczas. Mamy różne rozwiązania taktyczne, które możemy wprowadzić w życie. Gra dwoma napastnikami? Zobaczymy jutro. Musimy znaleźć w naszej drużynie entuzjazm, który mieliśmy wcześniej.

Nie możemy szukać sobie wymówek. Każdy z nas musi dawać z siebie coś więcej. W ostatnim czasie odnieśliśmy porażkę z Interem i Betisem. Nie zagraliśmy tego, czego chcieliśmy.

Chcę zobaczyć zespół, który zostawia serce na boisku i pokazuje wolę walki. Cutrone pokazuje to na boisku, ale chciałbym zobaczyć więcej jakości, ponieważ w ostatnich dwóch meczach wola walki i zaangażowanie nie wystarczyły, aby odnieść zwycięstwo.

O Higuainie:

Higuain powinien wolę być mniej nerwowy na boisku. On jest naszym liderem w szatni. Naszym zadaniem jest zapewnienie mu odpowiednich warunków na boisku. Higuain lubi otrzymywać piłkę pod nogi. Wówczas potrafi być zabójczo skuteczny pod bramką rywali.

O Kessie:

Franck nabawił się drobnego urazu podczas meczu derbowego. To samo tyczy się Hakana, który ma problemy ze stopą i wciąż odczuwa w niej ból.

O Bakayoko:

Tiemoué wygrał 3-4 piłki przeciwko Betisowi. On starał się na boisku. Naszym zadaniem jest uczynienie jak najlepszym zawodnikiem.

O Caldarze:

Mattia Caldara wrócił dopiero do naszej dyspozycji po ostatniej kontuzji. Jak tylko pojawi się ku temu okazja, dostanie on szansę na pokazanie swoich umiejętności. Chciałem dać mu szansę na pokazanie się w meczu z Betisem, ale doszedłem do wniosku, że nie nadszedł odpowiedni moment.

Laxalcie:

Może pojawić się na boisku od początku w jutrzejszym meczu. To szybki zawodnik, które ma odpowiednią jakość w sytuacjach jeden na jeden.

Komentarze

  • avatar
    Tomekp
    Fajnie byłoby zobaczyć w ogóle zespół i trenera który zostawia taktykę na murawie.