Gattuso: Chcę zobaczyć zespół, który nie będzie bał się grać w piłkę

Gattuso: Chcę zobaczyć zespół, który nie będzie bał się grać w piłkę

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z FC Barceloną. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

O przybyciu Caldary i Higuaina:

Jestem szczęśliwy z powodu ich transferów. Dołączyli do nas ważni zawodnicy. Mattia to interesujący, młody piłkarz. Wszyscy dobrze znają Gonzalo, nikomu nie trzeba go przedstawiać. Musimy sprawić, aby poczuli się u nas jak w domu i zrozumieli, co to znaczy być członkiem tej społeczności. Wtedy będę pewny, że podadzą nam swoją dłoń i pomogą nam w tym ważnym sezonie.

 O FC Barcelonie:

Jestem bardzo zafascynowany ich mentalnością. Ich piłkarze w wieku 16, 17 i 18 lat potrafią grać naprawdę piękną piłkę. Nie zamierzamy kopiować ich stylu gry. Nie można czegoś zrobić na zasadzie "kopiuj, wklej". Za ich postawą stoi ciężka praca. Trenerzy mogą się u nich zmieniać, ale ich styl gry pozostaje wciąż ten sam. Naprawdę wspaniale jest zobaczyć młodych zawodników z rocznika 97'-00', którzy grają właśnie w taki sposób.

To będzie dla nas trudny test i chcę zobaczyć zespół, który nie będzie bał się grać w piłkę. Trudno będzie nam wyjść z pod ich pressingu. Chcę zobaczyć zespół, który pokaże wspaniałą osobowość podczas gry.

O przybyciu Higuaina:

Jego transfer nie zmusza mnie do zmiany formacji. Naszym podstawowym ustawieniem będzie 4-3-3, ale nie jest wykluczone, że będziemy szukać także innych rozwiązań. Spodziewałem się, że kierownictwo zrobi coś wielkiego. Dużo rozmawiałem wcześniej z Higuainem, podobnie jak z innymi zawodnikami w ciągu ostatnich miesięcy. Jego przybycie jest dla nas powodem do dumy. On doświadczył na własnej skórze uroku tego klubu. Kiedy rozmawiasz z zawodnikami nikt nie mówi ci, że chce dołączyć do nas. Milan jest dobrze zorganizowanym klubem ze świetną historią. Nikogo nie trzeba dodatkowo przekonywać. 

W ciągu ostatnich 4-5 lat przechodziliśmy przez gorszy okres, ale myślę, że dzięki temu zespołowi, którym obecnie dysponujemy, młodym zawodnikom, a także dzięki takim piłkarzom jak Higuain i Caldara możemy zrobić coś dobrego. Posiadamy zespół, który chce pracować i nie rezygnuje z własnych celów. Transfer Pipity może sprawić, że dokonamy odpowiedniego skoku jakościowego.

O Cristiano Ronaldo:

Po wielu problemach we włoskim futbolu jego zakup jest czymś niesamowitym. Nie jest zbiegiem okoliczności, że teraz mówi się o transferze z udziałem Modricia. Gdyby on do nas dołączył, byłby to dla nas bardzo ważny zakup, dzięki któremu moglibyśmy dokonać jeszcze większego skoku jakościowego.

O przygotowaniach na mecz z FC Barceloną:

Kiedy nosisz koszulkę Milanu, zawsze musisz stawiać sobie wysokie cele. Zdaję sobie sprawę z trudności, jakie możemy napotkać. Nie możemy zapominać o tym, co zrobiliśmy w zeszłym sezonie. Podczas tego turnieju rozegraliśmy dwa dobre spotkania, ale nie możemy być do końca zadowoleni z naszych występów. Dobra gra nie zapewniła nam odpowiedniego rezultatu. Wolę rozegrać nieco słabsze zawody, ale odnieść dobry rezultat. Z Tottenhamem wypracowaliśmy sobie 5-6 dogodnych sytuacji, aby odnieść zwycięstwo. Ostatecznie przegraliśmy to spotkanie. Doświadczenie zyskuje się podczas gry z zaciśniętymi zębami. Mam nadzieję ,że jesteśmy teraz bogatsi o nowe doświadczenia. Wniosek z ostatnich dwóch spotkań towarzyskich jest taki, że nie umieliśmy zadać ostatecznego ciosu przeciwnikowi, aby z nim wygrać. Jest to aspekt, nad którym musimy popracować i, który wymaga od nas zdecydowanej poprawy.

Komentarze