Gattuso: Chcę zobaczyć zespół, który gra dobrze technicznie i z wielką gwałtownością

Gattuso: Chcę zobaczyć zespół, który gra dobrze technicznie i z wielką gwałtownością

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Fiorentiną. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Fiorentinie:

Jestem przekonany, że jutro zrobimy coś więcej. W ostatnim meczu zawiedliśmy jako zespół.Tęsknimy za możliwością wygrywania ważnych spotkań. Zawsze zastanawiam się, jak poprawić ten aspekt. Brakuje nam osobowości i doświadczenia. To nie zmienia faktu, że zawsze musimy walczyć, szczególnie wtedy kiedy musimy dokonać skoku jakościowego. Obecnie mamy spore problemy w środku pomocy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że będziemy mierzyć się w silnym zespołem i musimy dać z siebie coś więcej. Będziemy grać przeciwko drużynie, która ma bardzo dobrych zawodników pod względem technicznym, którzy dobrze grają na 70 metrach. Nie możemy dać im przestrzeni na boisku. Chcę zobaczyć zespół, który gra dobrze technicznie i z wielką gwałtownością. Tylko w ten sposób możemy myśleć o wygranej.

O meczu z Bologną:

To spotkanie martwi mnie psychicznie. W Bolonii graliśmy na poziomie szkolnym. Z naszej strony nie było gry. Inne zespoły, które grały w Bolonii wykonały tę samą pracę, co my, ale później udało im się znaleźć swój własny styl gry, którego my nie mogliśmy znaleźć. Wiedzieliśmy z jaką grą mamy do czynienia. Martwię się o mentalność moich zawodników. Jesteśmy po 2-3 spotkaniach, po których musimy odrobić pracę domową.

O wymianie Higuain-Morata:

Nic nie wiem na ten temat. Jestem w stałym kontakcie z Higuainem, często ze sobą rozmawiamy i nigdy nie powiedział mi, że chce odejść. W ciągu ostatnich 7-8 lat Chelsea nie kupiła zawodnika w wieku 30-31 lat. Higuain nie przeżywa obecnie dobrego okresu, podobnie jak my wszyscy, ale wciąż zajmujemy czwartą pozycję w tabeli. Musimy myśleć jak najmniej i dać z siebie coś więcej.

O Calhanoglu:

Czy zagra on na środku pomocy? Zobaczymy.

Czy coś jest nie tak z Higuainem?

Nie mam wątpliwości co do niego. Musisz mi przyznać jedno [zwrot do dziennikarza, przyp.red.]: zaczęliśmy grać dwoma napastnikami i nikt nie narzeka już na taktykę, za to mówi się o tym jak się rozwijamy i jak walczymy na boisku. Nasza praca nad tą formacją uległa zmianie. Odpowiednia gra w tej formacji wymaga czasu. Obecne problemy Milanu nie są związane z grą Higuaina, ale z całym zespołem grającym z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

O czwartej pozycji w tabeli:

Kierownictwo poprosiło mnie abym wraz z zespołem wywalczył awans do Ligi Mistrzów. Wiem, że to trudne, ale będziemy próbować zrealizować ten cel. Zajmujemy czwarte miejsce, ale wydaje mi się, że tak naprawdę zajmujemy miejsce ósme lub dziewiąte. Musimy popełniać błędy w jak najmniejszym stopniu. Czujemy na sobie wiele obowiązków, ale nie martwię się o to. To część mojej pracy. Mecz z Olympiakosem był dla nas ciosem. W Bolonii spodziewaliśmy się czegoś więcej. Wiem, że stać nas na więcej, ale czasami możemy zrobić mniej aniżeli się od nas oczekuje. Bierzemy odpowiedzialność za nasze wyniki.

O Montolivo:

Czy zagra w jutrzejszym meczu? Zobaczymy. Nie rozumiem waszych pytań z nim związanych. Nie mam nic przeciwko niemu ale podejmuję decyzję w oparciu o to jak ktoś trenuję i się zachowuje. Widzę wielu zawodników, którzy prezentują się lepiej od niego i na tej podstawie dokonuje odpowiednich wyborów

O mercato:

Jak myślisz co według Ciebie powinniśmy zrobić? Według mnie dokonamy jednego lub dwóch transferów. Z pewnością skupimy się na wzmocnieniu ataku, szczególnie skrzydeł. Jeśli ktoś od nas odejdzie, wówczas dokonamy wzmocnień w pomocy.

Czy czwarte miejsce jest tym, co maksymalnie może osiągnąć ten zespół?

Na początku rozgrywek straciliśmy kilka punktów w sposób bezmyślny. Mieliśmy również pecha jeśli chodzi o wyniki naszych przeciwników. Jesteśmy zespołem, który ma mocne i słabe strony. Musimy popełniać błędy w jak najmniejszym stopniu. W Bolonii pokazaliśmy, że posiadanie piłki prowadzi donikąd. Musimy się poprawić pod wieloma aspektami.

Calhanoglu jako półskrzydłowy?

To nie jest mój wymysł. W Niemczech grał na tej pozycji  i radził sobie na niej całkiem dobrze.

O Contim:

Czekam na odpowiedni moment, aby wprowadzić go na boisko. On już jest gotowy do gry. Jeśli nie gra, to wynika z mojej decyzji.

Czy Higuain zostanie w Milanie na kolejny sezon?

Wiem, że cierpi z powodu swojej niemocy strzeleckiej. Nie rozmawiam z nim o problemach kontraktowych. Rozmawiam z nim tylko o piłce nożnej. Zdaję sobie sprawę z tego, że brak bramek z jego strony staje się dla niego problemem i nie wpływa na niego pozytywnie.


O Cutrone:

Wyjaśniliśmy sobie już wszystko. Nie czuję do niego urazy. Nie interpretuję jego zachowania jako brak szacunku wobec jego kolegów z zespołu. Następnego dnia w Milanello zabrał głos w tej sprawie i przeprosił za swoje zachowanie.

O Paquecie:

Czy widziałem Paquete w akcji? Rozmawiałem na ten temat z kierownictwem. Ma 21 lat i jest świetnym zawodnikiem. Nie jest łatwo jednak dotrzeć do zawodnika, który przychodzi do zupełnie nowego otoczenia i wymaga się od niego wygrywania. To wymaga czasu. Musimy na to poczekać. On może popełnić kilka błędów. Posiada on wiele walorów fizycznych i technicznych. Jest jednym z 5 najlepszych zawodników, jeśli chodzi o wyniki osiągnięte w Milan Lab.

Czy w Milanie jest zbyt duża presja na zawodnikach?

Reprezentujemy Milan. W Milanie zawsze będzie presja. Nie jest to jednak powód, aby się jej poddawać. Zakładanie tych barw wiąże się z pewnymi obowiązkami i konsekwencjami.

O zespole:

Lubię zawodników, którzy chcą biegać i mają w sobie truciznę. W takim przypadku wiek nie ma znaczenia. Na boisku dobrze widać kto ma w sobie pasję i umie grać w piłkę.

Jak można ulepszyć ofensywę Milanu?

Kiedy graliśmy ustawieniem 4-3-3, w ofensywie mieliśmy do dyspozycji 3-4 zawodników. Kiedy korzystasz ze skrzydłowych, łatwiej jest zaatakować z bardziej oddalonych pozycji. Kiedy korzystasz z ustawienia 4-4-2, wówczas wkładasz więcej wysiłku w to, co robisz. To wymaga zupełnie innej pracy. To ustawienie każe cię za zranienie przeciwnika. Dzięki ustawieniu 4-3-3 możesz się rozwijać na zewnątrz i wewnątrz. To jest podstawowa różnica między tymi formacjami.

Komentarze

  • avatar
    arczi
    Ehh Rino wyniki, wyniki i jeszcze raz wyniki tylko tego wymagamy od trenera a nie opowieści czasami dziwnej treści.