Gattuso: Chcę zobaczyć tego samego ducha w meczu z Genoą

Gattuso: Chcę zobaczyć tego samego ducha w meczu z Genoą

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Genoą. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia

O Superpucharze Włoch:

Myślę, że zespół zaprezentował się z dobrej strony w tym meczu. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć bramkę. Rozegraliśmy dobre spotkanie. Teraz chcę zobaczyć tego samego ducha w meczu przeciwko Genoi. 

O zawieszeniu:

Straciłem głowę i powiedziałem za dużo, popełniłem błąd. 

O VAR:

Skoro istnieje VAR, powinno się z niego korzystać, jego użycie nic nie kosztuje. Ta technologia pozwala uniknąć pewnych błędów przez sędziów.  Według mnie zasady korzystania z VAR powinny ulec zmianie.  

O Higuainie:

Chcę być wobec was szczery. Ze względu na te wszystkie plotki, dzisiejsza sesja treningowa wypadła słabo. Rozmawialiśmy o tym po sesji treningowej i nie uważam, aby Higuain był gotowy do gry w jutrzejszym meczu. Akceptuję jego decyzję. Z pewnością mógł zrobić coś więcej i być może mogliśmy pomóc mu stać się lepszym zawodnikiem.

W tej chwili musimy pracować profesjonalnie i z determinacją. Ostatnie plotki nie pomagają nam, ale musimy patrzeć w przyszłość.

O Calhanoglu:

W ostatnich 25 minutach meczu o Superpuchar Włoch był nieco zmęczony. On daje nam wielką jakość i jest w stanie dobrze kontrolować piłkę. Hakan musi popracować nad atakiem w polu karnym rywala.

O zespole:

Jestem ostatnio bardziej zaniepokojony tym, jak przekazywać swoim zawodnikom spokój i jak uczynić zespół jak najlepszym na boisku. W jutrzejszym meczu zagramy bez wielu ważnych zawodników i jestem trochę zaniepokojony. Musimy odłożyć pewne sprawy na bok i zagrać z entuzjazmem. Wystarczy spojrzeć na ligową tabelę, aby zauważyć jaka jest stawka jutrzejszego meczu. Musimy zagrać z wielką jakością i nie chować się po pierwszym popełnionym błędzie. Musimy pozostać w grze tak jak to zrobiliśmy w spotkaniu z Juventusem i Sampdorią. 

O Biglii:

Jego powrót przebiega prawidłowo, niedawno rozpoczął treningi biegowe, ale nadal potrzebuje kilku tygodni na odpowiednie przygotowanie. Biglia wróci do treningów z resztą zespołu w ciągu dwóch tygodni. On jest na właściwej drodze do powrotu na boisko.

O Contim:

Na ten moment mamy w swoim składzie zawodników, którzy dają nam odpowiednią gwarancję w obronie. Calabria i Abate są dobrze przygotowani pod względem fizycznym. Nie sądzę, aby Conti mógł zagrać przez pełne 90 minut, ale będzie dla nas bardzo pomocny. On jest ważną częścią tego zespołu.

O Piątku:

Muszę myśleć o rozrywkach ligowych. Piątek ma bardzo specyficzne cechy. Jeśli Higuain odejdzie, stracimy bardzo ważnego zawodnika. Jeśli Piątek do nas w ogóle dołączy, będę mógł powiedzieć o nim coś więcej. Nie mam w zwyczaju rozmawiać o zawodnikach innego zespołu. 

O Suso:

Wciąż odczuwa pewien ból, ale jest do naszej dyspozycji. Jutro podejmiemy decyzję o tym czy zagra.

O Paquecie:

Akceptuję prezenty urodzinowe tylko od mojej żony. Zakontraktowaliśmy ważnego zawodnika i zobaczymy co wydarzy się na boisku.

O mercato:

 Pełnię rolę trenera, za resztę odpowiadają Leonardo i Maldini. Zobaczymy czy coś się wydarzy.

O mentalności:

Mamy tendencję do nerwowej gry po pierwszym popełnionym błędzie. Wówczas nasz zespół nie jest w stanie zachować spokoju. Musimy popracować nad tym aspektem i poprawić go tak szybko jak to możliwe.

Komentarze