Gattuso: Bardzo podobała mi się postawa naszego zespołu

Gattuso: Bardzo podobała mi się postawa naszego zespołu

Gennaro Gattuso wypowiedział się dla Sky, Milannews.it, DAZN i Radio Rai po meczu ze SPAL. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Contim:

Mamy ten komfort, że w naszych szeregach są Calabria i Abate. Conti nie jest gotowy do gry przez 90 minut. On doznał bardzo poważnego urazu i musimy zachować ostrożność. Wierzymy w jego umiejętności.

O grudniu:

To był bardzo trudny miesiąc, w czasie którego nie spałem zbyt wiele. W ostatnim czasie nie mieliśmy zbyt wielu zawodników do naszej dyspozycji. Nasze problemy kadrowe zmusiły nas do korzystania z innych rozwiązań, który nie zawsze wychodziło nam na dobre.

O celach na przyszły rok:

Naszym celem jest zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Podczas rundy rewanżowej będziemy starać się zgromadzić jak najwięcej punktów. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować nasz cel i będziemy mieli powody do zadowolenia.

O Donnarummie:

On jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Jego parady w dzisiejszym meczu uchroniły nas od straty punktów. Gigio jest młodym zawodnikiem, na którym ciąży wielka presja. Posiada w sobie wielki potencjał i wciąż ma możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

O Bakayoko:

Jestem zadowolony z jego podstawy. Od kiedy tutaj jest, zanotował wielki progres. Jego obecna dyspozycja to nie jest maksimum jego umiejętności.

O Higuainie:

Cieszymy się z jego trafienia. Mam nadzieję, że teraz odnajdzie ciągłość w zdobywaniu bramek i da nam wiele powodów do satysfakcji. On jest zawodnikiem, który żyje z bramek. Bardzo się cieszę, że się w końcu przełamał. Ta bramka pozwoliła mu zrzucić z siebie ciężar, który czuł na sobie od 2 miesięcy. To niesamowita ulga dla niego.

Jego przyszłość? To wy mówicie, że on odejdzie i, że trener musi zostać zmieniony. Higuain nigdy nie prosił mnie o odejście. Myślę, że on zostanie w Milanie.

O SPAL:

To nie było łatwe spotkanie. Udało nam się zareagować po ich trafieniu w najlepszy możliwy sposób. Graliśmy z zupełnie innym nastawieniem niż w poprzednich meczach. Bardzo podobała mi się postawa naszego zespołu. Udało nam się doprowadzić do wyrównania, a następnie zdobyć bramkę na wagę trzech punktów. Mogliśmy podwyższyć nasze prowadzenie, ale nie umieliśmy wykończyć naszych sytuacji bramkowych. Być może powinniśmy wcześniej zamknąć to spotkanie.

Minęło 13 miesięcy mojej pracy na ławce trenerskiej Milanu. Wciąż mamy okazję do poprawy. Mieliśmy wiele okazji, aby być wyżej w tabeli, ale ich nie wykorzystaliśmy. Teraz musimy podnieść sobie poprzeczkę i po tygodniowej przerwie wrócić do ciężkiej pracy.

O taktyce:

Kiedy tracisz takich zawodników jak Biglia i Bonaventura, wszystko zaczyna się komplikować. Mam swój styl gry, który wymaga odpowiednich zawodników. Wiele razy byliśmy zmuszeni korzystać z rozwiązań, które nie wychodziły nam na dobre.

O mercato:

Mamy pewne ograniczenia i nie możemy zrobić wszystkiego, czego byśmy chcieli. Tymi sprawami zajmuje kierownictwo.

O Fabregasie:

Jego transfer wiąże się z wielkimi liczbami.

O Murielu:

Rozmawialiśmy o nim z kierownictwem. Może on grać jako środkowy napastnik oraz cofnięty napastnik. Nie wiem na jakim etapie toczą się rozmowy z jego agentem i czy w ogóle się odbywają. 

O Suso:

Jest mi bardzo przykro z powodu jego czerwonej kartki. W Superpucharze Włoch nie zagra jeden z naszych najlepszych zawodników. Będziemy musieli jakoś sobie poradzić bez niego w tym meczu. Zobaczymy co przyniesie nam los.

O kierownictwie:

Reprezentowanie tego klubu nie jest łatwym zadaniem. Często rozmawiam z Leonardo i Maldinim. Oni mają wielkie oczekiwania co do tego zespołu. Jestem lojalny i uczciwy wobec kierownictwa. Codziennie z nimi rozmawiam i choć bywa tak, że mamy odmienne zdanie na dany temat, odnosimy się do siebie z szacunkiem i wspólnie staramy się dojść do konsensusu. Zawsze pracujemy dla dobra zespołu.

Komentarze

 • avatar
  Tomekp
  Jeśli Rino zostanie to Higuain najpewniej odejdzie, bo Milan pokaże że stał się Sampdorią czy Fiorentiną.
  "Mam swój styl gry, który wymaga odpowiednich zawodników. " Gattuso powinien zostać politykiem.
 • avatar
  MARCO VAN BASTEN
  Suso nie zagra w super pucharze? Kartki liczą się do takich meczy?