Gattuso: Bardzo chciałem wtedy odejść z Milanu

Gattuso: Bardzo chciałem wtedy odejść z Milanu

Gennaro Gattuso udzielił wywiadu dla DAZN. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia.

O Milanie:

Milan był dla mnie marzeniem. To zespół, który zawsze wspierałem jako dziecko. Kiedy Milan wygrał ze Steauą Bukareszt, wraz z ojcem zrobiliśmy sobie małe święto. Moim marzeniem jako dziecko było móc podnieść puchar ku niebiosom w koszulce Milanu.

O byłych kolegach z zespołu:

Najbardziej zarozumiali byli Borriello, Beckham i Fernando Redondo. Codziennie przychodzili w innych ubraniach. Najbardziej niechlujnym zawodnikiem, zaraz po mnie był Kaladze. Kiedy chciałem coś zrobić, ale zawsze mnie w tym wspierał.

Czy zaśpiewam kiedyś z radości jak Ancelotti w 2007 roku? 

Mam nadzieję, że będzie mi dane przeżyć ten moment jak najszybciej. W życiu nigdy nie mów nigdy. Gdybym był na jego miejscu, ciężko byłoby mi podnieść mikrofon i zacząć śpiewać na San Siro. Carlo był wyjątkową postacią w Milanie. Jako piłkarz robiłem gorsze rzeczy niż śpiewanie (śmiech).

O finale w Stambule:

Nie potrafiłem zaakceptować tej porażki. Bardzo chciałem wtedy odejść z Milanu. Galliani przekonał mnie jednak do pozostania. Przez 8-9 godzin siedzieliśmy w pokoju z trofeami. Do pokoju przychodziła jedynie sekretarka z kawą i kanapkami. 

O Dudku:

Przez wiele lat miałem przed oczami jego ruchy na linii bramkowej. Pamiętam jak dokonał podwójnej parady w 119. minucie meczu po strzałach Shevy. To było dla mnie nie do pomyślenia. Nie potrafiłem sobie tego wytłumaczyć. To był mój koszmar przez wiele lat. Czasem ten koszmar powraca w mojej głowie.

O meczu legend:

Nie martwię się o swoją kondycję fizyczną. Każdego dnia przebiegam 7-8 kilometrów. Staram się jeść znacznie mniej. Kto wygra ten mecz? Zobaczymy. Kiedy wyjdziemy z tunelu na Anfield, wszystko może się wydarzyć.


Komentarze

 • avatar
  MK92
  "Ale ale ale Milan ale! Forza lotta vincerai non ti lasceremo mai" - nigdy nie zapomnę tej pięknej chwili, gdy Carletto na pełnym San Siro po zdobyciu Pucharu Europy to zaintonował. Te czasy muszą wrócić!
  • avatar
   Bartol
   Piękne chwile...... :-)