Gattuso: Od kiedy przybyłem do Milanu, czuję odpowiedzialność za to, co robię

Gattuso: Od kiedy przybyłem do Milanu, czuję odpowiedzialność za to, co robię

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej po meczu z AS Romą. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

O meczu z AS Romą:

Posiadają oni bardzo dobrych zawodników zarówno pod względem taktycznym jaki fizycznym. Nigdy nie jest łatwo grać przeciwko nim. To było bardzo trudne spotkanie. Cieszymy się, że udało nam się wygrać. Wiele elementów wymaga jeszcze poprawy, ale widać poprawę w naszej grze.

O drużynie:

To było nasze drugie spotkanie w lidze. Mimo to myślimy już o zmianach. Po meczu z Napoli był wielki żal. Zagraliśmy lepiej niż w ostatnią sobotę. Jestem spokojny, ponieważ wiem jak ci piłkarze pracują. W meczu z Romą pokazaliśmy lepszą mentalność. Naprawdę cierpieliśmy na boisku, ale udało nam się ostatecznie wygrać to spotkanie. Nie jest łatwo zachować koncentrację przez pełne 90 minut. Musimy nad tym popracować.

 Wiele elementów naszej gry wymaga poprawy. Nie gramy jeszcze tak, jakbyśmy tego chcieli. Zawsze możemy coś poprawić.

Kierownictwo zapewniło mi dobry zespół. Posiadamy zawodników, których w ubiegłym roku brakowało. Wielu z nich daje nam więcej możliwości, dzięki czemu mamy więcej opcji na rozgrywanie piłki.

O fanach:

To miłe, że przybyli tak licznie na ten mecz i mogliśmy liczyć na ich wsparcie. To właśnie ich entuzjazm jest naszą dodatkową siłą i motywacją do jeszcze cięższej pracy.

O Biglii:

Biglia ma fundamentalne znaczenie pod względem technicznym i taktycznym. Nieraz pomógł nam wyjść z opresji. Zawsze mogliśmy liczyć na niego.

O Higuainie:

Higuain jest jednym z architektów tego zespołu. Stanowi on poważne zagrożenie dla drużyny przeciwnej, jeśli się wie, jak wykorzystać jego umiejętności. Jego obecność wpływa pozytywnie na cały zespół.

O współpracy na linii Higuain-Cutrone:

Czy Higuain i Cutrone mogą występować razem na boisku? To zależy od wielu czynników. Patrick jest zawodnikiem, który ma w sobie wolę walki i pragnienie gry. Na razie jest niewiele miejsca na boisku, aby móc skorzystać z nich od początku. W ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy grali co 3-4dni. Wówczas powinien dostać więcej szans.

O zmiennikach:

Nasza sytuacja kadrowa wygląda lepiej niż w poprzednim sezonie. Dzięki takim zawodnikom jak Laxalt i Castillejo mamy wiele opcji na rozgrywanie piłki. Są z nami od niedawna i muszą zrozumieć naszą filozofię gry. Mogę jednak powiedzieć, że idzie im coraz lepiej i jestem zadowolony z ich dotychczasowej pracy.

W najbliższym czasie będziemy rozgrywać nasze spotkania co 3-4 dni. Chcemy przygotować się do tego czasu jak najlepiej. Niektórzy zawodnicy nie są jeszcze w pełni gotowi do gry. Jednym z nich jest Caldara. Musimy dać mu więcej czasu, podobnie jak Bakaykoko i innym nowym zawodnikom.

Laxalt i Castillejo pokazali, że można na nich polegać w trudnej sytuacji.

O Gordonie Singerze:

Od kiedy przybyłem do Milanu, czuję odpowiedzialność za to, co robię. Zawsze wspierałem ten klub i przeżyłem w nim niezapomniane lata. Pewnego dnia zobaczycie mnie na ławce trenerskiej innego klubu. Mam jednak nadzieję, że nastąpi to jak najpóźniej. Codzienne życie tutaj nie jesteś dla mnie czymś normalnym. To jest mój dom, mój ukochany klub. Cieszę się, że nowe kierownictwo darzy mnie zaufaniem i pozwala mi z radością wykonywać moją pracę tutaj.

Komentarze