Gattuso: Nie możemy przestać wierzyć w to, co robimy

Gattuso: Nie możemy przestać wierzyć w to, co robimy

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym spotkaniem przeciwko AS Romie. Oto, co trener Milanu miał do powiedzenia przed meczem.

O meczu z Napoli:

Jutro chcę zobaczyć zespół, który będzie grał tak, jak przez pierwsze 55 minut przeciwko Napoli i po tym czasie dalej będzie widoczny na boisku. W meczu z Napoli poddaliśmy się po 55 minutach. Nie możemy sobie pozwolić na coś takiego. Naszym problemem było podwojenie przeciwnika przez nasz zespół. Przy rezultacie 1:2 przestaliśmy iść na boisku. Równie dobrze Napoli mogła wygrać to spotkanie 5:2.

O Higuainie:

On jest dla nas ważnym zawodnikiem który potrafi utrzymać się przy piłce i daje nam wiele możliwości. Byłem zadowolony z jego sobotniego występu.

O Bakayoko:

W mediach mówiło się, że obwiniałem go za porażkę. W rzeczywistości wcale tak nie było. Jestem zadowolony z zawodników, którzy do nas niedawno dołączyli. Ciężko pracują na treningach nad poprawą swoich umiejętności.

 O zespole:

Miło było zobaczyć ciężko pracujących piłkarzy w tym tygodniu. Nasze najbliższe spotkanie będziemy rozgrywać u siebie i będzie na nim około 60 000 osób na trybunach. Będziemy musieli zrobić wszystko, aby nie popełnić błędów, które miały miejsce w w zeszłym tygodniu w Neapolu.

Nie możemy przestać wierzyć w to, co robimy. Musimy popracować nad naszą mentalnością, ponieważ po ostatnim meczu zrobiliśmy dwa kroki wstecz.

O Caldarze:

Czy Caldara zagra od początku z Romą? Zobaczymy jutro.

Kiedy zobaczymy prawdziwy Milan?

Prawdziwy Milan widziałem przez 60 minut. Musimy zacząć następne spotkanie właśnie w taki sposób.

O Romie:

Roma to zespół o zupełnie innej charakterystyce niż Napoli. Musimy mieć na oku Dzeko. Roma posiada szybkich i fizycznych zawodników. Będziemy musieli zagrać w sposób zrównoważony w tym meczu.

O Laxalcie:

Laxalt na lewej obronie? On może pełnić wiele ról na boisku. To dynamicznych zawodnik, który daje nam wiele możliwości. Jest z nami już od dwóch tygodni i może być na to zbyt wcześnie, aby zagrać od początku.

O Calabrii:

Oczekuję od niego znacznie więcej. On wciąż się rozwija.

O formacji:

Ustawienie 4-2-3-1 może być rozwiązaniem, ale problem nie leży dziś po stronie taktycznej. Posiadamy zespół, który może grać zarówno w ustawieniu 4-4-2 jak i 4-2-3-1. Na razie gramy ustawieniem 4-3-3.

O Biglii:

Zbyt szybko zdecydowałem się na zmianę Biglii w meczu z Napoli. To był mój największy błąd, jaki popełniłem w tym meczu. Na treningach często wykorzystywałem Bakayoko jako mezzalę i radził sobie na tej pozycji całkiem dobrze. Popełniłem jednak błąd i zapłaciłem za to wysoką cenę.

O sprzedaży zawodników:

Myślę, że nie dojdzie już do żadnych niespodzianek. Nasza kadra pozostanie taka jaka  jest. Kierownictwo zapewniło mi dobry zespół, a my będziemy musieli  ciężko pracować i wygrywać spotkania.

O Calhanoglu:

On jest dla nas ważnym zawodnikiem. Potrafi zmienić losy spotkania, a ponadto może wspomagać Higuaina.

O Castillejo:

Castillejo jest  zawodnikiem, który może decydować o losach spotkania. To imponujący zawodnik, który jest szybki i posiada nieprzeciętne  umiejętności. Obecnie przyzwyczaja się do nowej metodologii pracy, ale radzi sobie coraz lepiej.

O Kace:

Napisał on ważny rozdział w historii klubu. Nie wiem jak będzie wyglądać jego  przyszłość. Skupiam się obecnie na wykonywanej pracy.

O Donnarummie:

Czy Donnarumma zawinił  w meczu z Napoli? Nie. Przy bramce na 3:2 przysnęliśmy. To nie jest jego wina. Myślę, że problem nie leży po stronie Donnarummy.

Komentarze

  • avatar
    Jacubinho7
    Mam nadzieję, że Milan wygra z Romą i nie powtórzy tego, co z Napoli. Roma szału nie robi obecnie i jest ona do ogrania. Trzeba tylko chcieć i nie dać wejść sobie na głowę.