Gandini: Podnoszenie wartości ekonomicznej klubu bez rezultatów jest niemożliwe

Gandini: Podnoszenie wartości ekonomicznej klubu bez rezultatów jest niemożliwe

Umberto Gandini udzielił wywiadu dla Tuttomercatoweb.com. Oto, co były dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

Przed Piolim stoi niełatwe zadanie. Wydaje mi się, że zwyczajowo zmienia się trenerów podczas przerwy na reprezentacje. Kierownictwo Rossonerich wierzy w pracę wykonaną podczas mercato i stara się wykorzystać okazję, aby od razu naprostować ten sezon. Problemem Rossonerich jest spora rywalizacja: jest wiele drużyn, które będą walczyć o czwarte miejsce i nie możemy wykluczyć niespodzianek. To będą interesujące rozgrywki.

 Zespół, a nawet samo społeczeństwo bardzo się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat. Milan za kadencji Gattuso miał tożsamość i maszerował po tej samej stronie, co jego trener. Oczywiste jest, że Giampaolo nie znalazł odpowiednich narzędzi, aby uzyskać odpowiednie wyniki. Zobaczymy czy Pioli będzie w stanie to zrobić. Z pewnością będzie miał okazję pokazać swoją wartość. Ma on duże doświadczenie ale na boisku ważna jest postawa zawodników. Najpierw to oni muszą coś udowodnić.

Milan jest firmą inną niż wszystkie. Ma ona zaszczyt pracować z ludzkimi emocjami i uczuciami. Nie każdy krok może sobie na to pozwolić. Fundusz inwestycyjny może czuć się trochę niekomfortowo, zarządzając klubem sportowym, ale myślę, że sobie poradzi. Na pewno są zdeterminowani, aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę, ale podnoszenie wartości ekonomicznej klubu bez rezultatów jest niemożliwe.

Komentarze