Gandini: Milan bardzo się rozwinął jako zespół

Gandini: Milan bardzo się rozwinął jako zespół

Umberto Gandini udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

O derbach:

 Spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. To wyjątkowy mecz, w którym trudno wskazać faworyta. Historia pokazała, że zespół wskazywany przez wielu za faworyta może odnieść klęskę. W ostatnim czasie Milan potrafi wygrywać spotkania nawet jeśli boryka się z wieloma problemami w trakcie meczu. Nerazzuri mierzyli się zaś ostatnio z pewnymi problemami, który najprawdopodobniej zostały już rozwiązane. Z pewnością będzie to ciekawe spotkanie, które dostarczy nam wielu emocji.

O zespole:

 Milan bardzo się rozwinął jako zespół. Miało na to wpływ nie tylko transfery Piątka i Paquety, ale też m.in. progres ze strony Bakayoko i Romagnolego. Powrót Biglii ma również niemałe znaczenie ponieważ daj dodatkową opcję w środku pola. Milan stał się zespołem, ponieważ Rino umiał pomóc drużynie w trudnych chwilach i zaradzić wszelkim problemom. Teraz drużyna jest niemal w komplecie i może zdziałać naprawdę wiele.

O Gattuso:

Obecność Rino na ławce trenerskiej podczas derbów sprawia, że drużyna podejdzie niemal w komplecie do tego spotkania. Muszę powiedzieć  że Gigi Riccio jest doskonałym asystentem i dobrze poradził sobie w sobotnim meczu i z Genoą.

O Higuainie:

 Eksperyment związany z Higuainem nie wypadł dobrze dla żadnej ze stron. W nie każdym otoczeniu można się odnaleźć. Być może każda ze stron miała wobec siebie zbyt wysokie oczekiwania.

O Piątku:

 Do lata ubiegłego roku nikt o nim nie słyszał. Preziosi wykorzystał swoją intuicję i sprowadził go do Genoi. Nie sądziłem, że może być on aż tak decydującym zawodnikiem. On urodził się, aby zdobywać bramki. Życzę mu, aby jego seria trwała jak najdłużej.

O nowym stadionie:

 San Siro to kultowe miejsce na mapach piłkarskiej Europy i świata, ale nie można być zakotwiczonym w tradycji, szczególnie, że obowiązek rozwoju jest konieczny. Jestem absolutnym zwolennikiem nowego San Siro, najlepiej jak najbliżej obecnego obiektu. Jestem zwolennikiem postępu.

Komentarze