Galliani: W obecnej formie FFP nie funkcjonuje zbyt dobrze

Galliani: W obecnej formie FFP nie funkcjonuje zbyt dobrze

Adriano Galliani wypowiedział się dla Sky Sport. Oto, co były CEO Milanu miał do powiedzenia.

Milan ma bardzo silnych właścicieli, ze wspaniałym prezydentem i doskonały dyrektorem zarządzającym.

Czy darzę sympatią Gattuso? Jestem tylko fanem. Przysiągłem sobie, że nie będę już mówić o Milanie od czasu,  Od kiedy odszedłem z klubu. Trzeba mieć w sobie potrzebę dobrego smaku, aby nie komentować pracy innych. 

Kiedy widzę puchar Ligi Mistrzów, myślę o wielu pięknych latach, pięciu zwycięstwach oraz ośmiu finałach. Hymn Ligi Mistrzów przez wiele lat był hymnem Milanu. To były dobre wspomnienia. Czy za nimi tęsknię? Absolutnie tak.

Finansowe Fair Play? W obecnej formie nie funkcjonuje to dobrze. W mojej opinii pewne zasady powinny zostać zmienione. Gdyby Finansowe Fair Play funkcjonowało w 1986 roku, kibice Milanu nie mogliby doświadczyć radości, której doznali. Właściciele klubów piłkarskich chcą inwestować własne pieniądze w klub, aby w przyszłości przyniosło to odpowiednie korzyści. Nie wiem dlaczego nowi właściciele, którzy chcą inwestować w klub nie mogą tego robić. 

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Mądrze prawi nasz Łysy. O tym samym pisałem w innym komentarzu. FFP narusza choćby zasadę swobody przepływu kapitału w Unii Europejskiej.