Galliani: Przez te wszystkie lata miałem szczęście być u jego boku

Galliani: Przez te wszystkie lata miałem szczęście być u jego boku

Adriano Galliani udzielił wywiadu dla Libero. Oto, co były CEO Milanu miał do powiedzenia.

Jaki był sekret waszych sukcesów Milanie?

Berlusconi to absolutny mistrz. Miałem okazję przeżyć jego "cztery życia": pierwsze, kiedy był konstruktorem, drugie, kiedy stał na czele grupy Mediaset, trzecie w Milanie i czwarte w polityce. Przez te wszystkie lata miałem szczęście być u jego boku. Między nami zawsze była chemia.

O Montelli:

To nie my go wybraliśmy. Negocjacje z Yonghong Li zakładały, że starzy właściciele, czyli my, będziemy zarządzać Milanem przez jakiś czas, a ostateczne decyzje podejmie nowy właściciel.

O nowej umowie dla Ibrahimovicia:

Dziesięć lat po transferze do Milanu, Ibra powrócił. To wielka różnica. Jest zawodnikiem, którzy pokazał, że potrafi coś zmienić na boisku i w szatni. Bardzo go kocham, chociaż po transferze do PSG nie rozmawiał ze mną przez rok. 

O Tonalim:

To bardzo dobry zawodnik, ale nie wydaje mi się, że Sandro będzie nowym Pirlo. Jeśli dołączy do Milanu, będę bardzo szczęśliwy. Pozyskanie Milanisty, który kocha klub od najmłodszych będzie wartością dodaną dla zespołu. 

Komentarze

 • avatar
  Paolo03
  Bądź co bądź ale jak widzę jego twarz to mam uśmiech na twarzy. Dobrze go wspominam i równie dobrze bym go usciskał gdybym miał okazję go kiedyś zobaczyć.
  • avatar
   MK92
   Dokładnie, Galliani to bardzo sympatyczny człowiek z dużym poczuciem humoru i zagorzały Milanista. Nie da się nie lubić tak charakterystycznej postaci z naszego obozu. Ja tam jestem mu zdecydowanie bardziej wdzięczny za te długie i piękne czasy przed 2012 rokiem niż zły za końcówkę jego pracy w klubie.