Galliani: Milan powrócił w ręce dawnych zawodników Milanu i to jest bardzo ważne

Galliani: Milan powrócił w ręce dawnych zawodników Milanu i to jest bardzo ważne

Adriano Galliani udzielił wywiadu dla RMC Sport. Oto, co były CEO Milanu miał do powiedzenia: 

O Milan Club Parlamento:

Scaroni jest moim wielkim przyjacielem. Moje życie nie uległo zbyt wielkiej zmianie. W przeszłości byłem CEO Milanu i fanem Monzy, teraz jestem CEO Monzy i fanem Milanu. To naprawdę miłe, że Milan Club Parlamento zrzesza przedstawicieli wszystkich grup politycznych i wszyscy jesteśmy zjednoczeni dla Rossonerich, niezależnie od różnic politycznych. 

Wczoraj spotkałem się z prezydentem Scaronim. Rozmawialiśmy o Milanie, którego jestem wielkim fanem.

O Paquecie, Piątku i Balotellim:

W pierwszej rundzie sprowadziliśmy El Shaarawiego, zaś w rundzie rewanżowej trafił do nas Balotelli. To było kluczowe wzmocnienie w kontekście walki o awans do Ligi Mistrzów. Milan jest zespołem, który w styczniu wzmocnił się najbardziej spośród wszystkich klubów w całej Europie. Wczoraj pogratulowałem mojemu przyjacielowi Leonardo, który dokonał dwóch udanych wzmocnień. Rossoneri mają teraz wszystko, aby rywalizować o Ligę Mistrzów. Gdyby nie bramka Icardiego w spotkaniu derbowym, Milan byłby blisko trzeciego miejsca w tabeli.

O Leonardo:

Capello chciał go w swoim zespole za wszelką cenę. Byłem wtedy na wakacjach na Bahamach. Kiedy wracałem z Florydy, zobaczyłem wielki znak "Leonardo" i wtedy wiedziałem, że to nie jest przypadek. Berlusconi wyraził zgodę na transfer. Następnie pojechałem do Paryża, aby zamknąć transfer Leo.

O Gattuso:

 Wielkie gratulacje dla Rino, on przekracza wszelkie oczekiwania. Nie sądziłem, że posiada on cechy, aby trenować świetny zespół. Cieszę się, że się pomyliłem. Wczoraj Scaroni powiedział, że Milan jest teraz w rękach zawodników Milanu. Prezydent zawsze był wielkim fanem tego klubu. W zespole są też Gattuso, Leo i Paolo Maldini. Milan wrócił w ręce dawnych zawodników Milanu i to jest bardzo ważne.

O Donnarummie:

 Jego transfer jest zasługą Bianchessiego [były szef skautów Milanu, przyp.red.]. Dzięki niemu udało nam się zamknąć transfer Donnarummy, który był już praktycznie jest zawodnikiem Interu. Z czasem okazało się, że dokonałem świetnego transferu. Gigio nie ma jeszcze 20 lat, ale zdążył już wystąpić w 150 spotkaniach dla Milanu. To szaleństwo.

Komentarze

  • avatar
    MegaZlatan
    Podstawą kolejnego okienka transferowego, powinno być utrzymanie podstawowych zawodników Milanu w zespole.

    Sprzedaż Suso lub oddanie Bakayoko to strzał w 2 kolana...