Galliani: Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy czwarte San Siro

Galliani: Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy czwarte San Siro

Adriano Galliani udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co były CEO Milanu miał do powiedzenia. 

 O nowym stadionie:

 Dzisiejsza prezentacja była cudowna. Można powiedzieć, że będzie to budowa czwartego San Siro. Pierwszy stadion pojawił się w 1926 roku, drugi w 1957, a trzeci w 1990. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy czwarte San Siro. Nie widzę w tym jednak nic romantycznego. Miasto takie jak Mediolan nie może zrezygnować z inwestycji o wartości 1,2 miliarda euro.

 Który projekt bardziej przypadł Ci do gustu?

Projekt od Populous. Wydaje mi się, że bardziej nawiązuje on do Mediolanu i będzie bardziej pasował do miasta. Drugi projekt jest piękny, ale bardziej przypomina mi inne piękne stadiony na świecie. Projekt od Populous jest oryginalny.

 O możliwości rozegrania meczu Milan vs Monza na nowym stadionie:

 Mam taką nadzieję (śmiech). Ten projekt jest zbyt dobry aby go nie zrealizować. Przed nimi (Milanem i Interem) jeszcze długa droga.

O Monzy:

Monza to zupełnie inny wymiar niż Milan. Monzy nie można porównywać z Milanem.

Komentarze

 • avatar
  Paolo03
  Ahh cieszę się że mogłem przeżywać czasy Milanu gdy u władzy był Berlu i Adriano. Ps. Jak dla mnie też populus lepiej wygląda
 • avatar
  Pato
  W Monzie powinni wybudować San Siro z 1957 roku, to jeden z najpiękniejszych stadionów świata, był i jest zachowany pod spodem dzisiejszego San Siro, a w Mediolanie powinni zachować jedną z fasad starego obiektu (od strony , i wkomponować ją w nowy projekt, pod koncerty czy nawet boczne boisko, z tarasem widokowym.
  • avatar
   szewa777
   Ziomek z tym wkomponowaniem San siro, w nowy projekt, pomysł sztos. :)
 • avatar
  MK92
  Adriano ma rację, zarówno w sprawie sensowności budowy nowego obiektu, jak i wyboru samego projektu od Populous, który jest oryginalny i pięknie wkomponowuje się w charakter Mediolanu.