Galli: Takie spotkania można wygrać w 95 minucie, a nie dzień wcześniej

Galli: Takie spotkania można wygrać w 95 minucie, a nie dzień wcześniej

Giovanni Galli udzielił wywiadu dla Leggo. Oto, co były bramkarz Milanu miał do powiedzenia.

 Jakim wynikiem zakończą się sobotnie Derby Mediolanu?

 Musimy spojrzeć na ten mecz z dwóch różnych perspektyw. Inter został zbudowany w taki sposób, aby wygrywać od razu. Latem pozyskano ważnych zawodników i mogą zrobić różnicę także w Europie, między innymi dzięki takim zawodnikom jak Lukaku. Początek rozgrywek w wykonaniu zespołu Conte jest najbardziej uderzającym tego dowodem.

 Projekt Milanu jest zaś bardziej perspektywiczny. Dążą oni do zdobycia tytułu w ciągu 2-3 lat. Tak więc Giampaolo musi kształtować zawodników zgodnie ze swoją piłkarską filozofią. 

Patrząc na procenty, od 1 do 100 to Inter jest faworytem. Daję 55 % na wygraną Interu i 45% na wygraną Milanu. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby to Il Diavolo wygrali derby. Tego typu spotkania bywają pod wieloma względami nieprzewidywalne, zresztą jak wszystkie derby. Takie spotkania można wygrać w 95 minucie, a nie dzień wcześniej.

Jak oceniasz występy Donnarummy w kadrze i w klubie?

Donnarumma jest w dobrych rękach w Milanie. Muszę powiedzieć, że w ostatnim czasie bardzo się rozwinął. To normalne, biorąc pod uwagę jego młody wiek. Pomimo swojego młodego wieku, rozegrał już 145 spotkań w Serie A i jest pierwszym bramkarzem reprezentacji. To oznacza, że jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. 

Komentarze