Galli o Donnarummie: Niech przestaną go traktować po macoszemu

Galli o Donnarummie: Niech przestaną go traktować po macoszemu

Były bramkarz reprezentacji Włoch, Giovanni Galli wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport na temat przyszłości Gianluigiego Donnarummy. Oto co 60-latek miał do powiedzenia:

Co mógłbym doradzić? Radziłbym go zatrzymać w Milanie i przy okazji pozbyć się wszystkiego co go rozprasza. On powinien skoncentrować się na swojej pracy, w szczególności nad pracą nad swoją techniką. Jeśli to uczyni ponownie będzie wart 70 milionów euro. Obecnie wart jest jednak 40 mln euro, przy czym nie jest to wina otoczenia Milanu. Czy jego wartość ponownie wzrośnie? Jeśli ustabilizuje swoją formę to jak najbardziej. Nie stanie się tak dopóki nie podejmie ostatecznej decyzji odnośnie swojej przyszłości. W poprzednim sezonie pokazał, że może on zdobyć nawet 10 punktów dla swojego zespołu w Serie A. On ma wszystkie cechy, aby powrócić do właściwej dyspozycji. Cisza i praca - to są dwie najważniejsze sprawy, które powinni mu obecnie towarzyszyć. Kto wie może będzie on nowym Buffonem, chociaż równie dobrze nie musi nim zostać.

 Reina? On może być opcją przejściową dla Milanu, a nie jego przyszłością. Mogę powiedzieć, że Donnarumma może być przyszłością Milanu, ale nie on. Być może przyszłościowym zawodnikiem będzie nawet Plizzari, ale powinien być on wprowadzany do pierwszej drużyny. Co mogę polecić trenerom Gigiego? Niech przestaną go traktować po macoszemu. W Milanie potrzebujemy kogoś, kto uczyni go bardziej dojrzałym.


Komentarze