Gabriel: Będę miał tylko dobre wspomnienia z tym miejscem

Gabriel: Będę miał tylko dobre wspomnienia z tym miejscem

Gabriel udzielił wywiadu dla Tuttosport. Oto, co były bramkarz Milanu miał do powiedzenia.

 AC Milan zawsze miał w swojej historii wielu ważnych zawodników z Brazylii. Kiedy byłem małym chłopcem, śledziłem Rossonerich, kiedy w zespole grali tacy zawodnicy jak Kaká, Ronaldinho, Ronaldo, Pato i Robinho. Zawsze podziwiałem Milan. Od dzieciństwa dążyłem do noszenia tych barw.

O okolicznościach transferu do Milanu:

Pamiętam jak po mundialu U-20 w Kolumbii mój agent zadzwonił do mnie i powiedział:

 Jestem w Twoim domu. Zejdź na dół. Chcę ci coś powiedzieć.

Kiedy to zrobiłem, poszliśmy do jego samochodu. Powiedział mi wtedy, że otrzymał ofertę od Milanu. To było spełnienie moich marzeń, tym bardziej, że pochodzę z biednej rodziny. Zawsze chciałem grać w Europie.

O Adriano Gallianim:

 Pamiętam jak poznałem Adriano Gallianiego. Pamiętam jak mnie ciepło przywitał w zespole. Muszę powiedzieć, że przez cały mój pobyt w Milanie był dla mnie bardzo dobry i pomocny. Mam bardzo dobre wspomnienia związane z Gallianim.  Bardzo mi pomógł w wielu sprawach i zawsze będę mu wdzięczny.

O grze dla Milanu:

 Gra dla Milanu miała na mnie bardzo pozytywny wpływ. Przez pierwsze 2 lata mojego pobytu trenowałem pod okiem Allegriego i bardzo dobrze wspominam ten współpracę. Allegri był dla mnie bardzo miły. W tym czasie wiele się nauczyłem i starałem się słuchać rad trenera oraz moich kolegów z zespołu. W tamtym czasie mieliśmy naprawdę dobry zespół.

O odejściu z Milanu:

 Odejście z klubu to część kariery zawodnika. Zacząłem swoją podróż po Włoszech, grałem w różnych rozgrywkach i zdobyłem doświadczenie, które było ważne dla mojego rozwoju. Milan był fundamentalnym krokiem w mojej karierze i będę miał tylko dobre wspomnienia z tym miejscem. 

Komentarze