Financial Times: Elliott pozywa Koreę Południową

Financial Times: Elliott pozywa Koreę Południową

Financial Times informuje, że amerykański fundusz Elliott, przekazał 149-stronnicowy folder plików do Sądu Arbitrażowego w Hadze w celu uzyskania odszkodowania w wysokości 718 mln dolarów od rządu Korei Południowej.

Zdaniem Amerykanów, Azjaci mieli dopuścić się nielegalnej ingerencji w fuzję o wartości 8 miliardów dolarów pomiędzy dwoma spółkami zależnymi od Samsunga: Samsung C&T, w której Elliott posiada 7,1% udziałów i Cheil Industries.

Jak to ma się do Milanu?

Sytuacja ta pokazuje, że Amerykanie nie boją się stawić czoła jednej ze światowych potęg, jaką jest Korea Południowa, a co dopiero Elliott miałby się obawiać UEFA i jej Finansowego Fair Play.

Komentarze

 • avatar
  arczi
  Matko Boska co to się staneło...
 • avatar
  Serio? Taka konkluzja ze strony autora? A może taka: Elliot ma ważniejsze sprawy na głowie, niż włoski klub, zaraz się pozbędzie tego balastu i będziemy się wozić z jakimś kolejnym Chińczykiem;)
 • avatar
  MK92
  Pożyjemy, zobaczymy. Takie sprawy dają pewien pogląd na to, z kim mamy do czynienia, ale żeby jednoznacznie ocenić intencje Elliotta wobec Milanu, moim zdaniem potrzeba jeszcze czasu. Letnie mercato i przyszły sezon będą już w pełni autorstwa funduszu i po owocach ich poznamy.