Fassone: Swego czasu myśleliśmy nad sprowadzeniem Ibry

Fassone: Swego czasu myśleliśmy nad sprowadzeniem Ibry

Marco Fassone udzielił wywiadu TMW Radio. Oto, co były CEO Milanu miał do powiedzenia.

O Montolivo:

Riccardo był kapitanem Milanu. Trenerzy dokonują technicznych wyborów. Nie każdy pasuje do określonej roli w zespole. Montella i Gattuso mieli podobne zdanie na jego temat i nie uważali go za zawodnika pierwszego składu. Mirabelli i Montella zaproponowali mi zmianę kapitana i przystałem na ich propozycję. Zawsze darzyłem wielkim szacunkiem Riccardo. On zawsze podchodził profesjonalnie do swoich obowiązków. Zdaję sobie sprawę z tego, że był rozgoryczony faktem jak zakończyła się jego przygoda z Milanem. W naszym przypadku akceptował on swoją sytuację w drużynie.

O Ibrahimoviciu:

Swego czasu myśleliśmy nad jego sprowadzeniem. Rozmawialiśmy na ten temat z Raiolą i po serii rozmów z udziałem Mirabellego i Gattuso doszliśmy do wniosku, że ten transfer nie dojdzie do skutku. Nie twierdzę, że Ibra to zły wybór. Wówczas panowały zupełnie inne warunki niż obecnie. Wzmacniając zespół, trzeba myśleć długoterminowo i trzeba dokonywać właściwych decyzji na poziomie technicznym i strukturalnym

O Piątku:

 Nie chcę udzielać w tej sprawie żadnych porad technicznych. Proponuję nie robić szalonych rzeczy, ponieważ poważne inwestycje przeprowadzane w styczniu rzadko kiedy prowadziły do osiągnięcia ważnych wyników.

O Piolim:

 Pamiętam, że kilka lat temu trafił on do Interu, kiedy zespół znajdował się w trudnej sytuacji. Dzięki jego pracy, z czasem zespół zaczął radzić sobie bardzo dobrze. Jest trenerem, który wie, jak wydobyć z zawodników to, co najlepsze w takich warunkach. Myślę, że Pioli może pomóc Milanowi w wyjściu z tej trudnej sytuacji i poprawić jego pozycję w tabeli. Na ten moment nie wyobrażam sobie powrotu Milanu do Ligi Mistrzów. Myślę, że ostateczne miejsce w tabeli na koniec sezonu zweryfikuje rzeczywistą wartość zespołu.

O Gattuso:

Myślę, że Rino jest doskonałym trenerem, który posiada cechy, które wykraczają poza klasyczne umiejętności trenerskie. Ma on doskonałe zaplecze techniczne i taktyczne i dobrze wie, jak stworzyć klimat w zespole. Dzięki niemu zawodnicy dają z siebie wszystko. Osiągał bardzo dobre wyniki mimo, że tamten zespół nie był przez niego stworzony od początku do końca. Życzę mu, aby zasiadł on na ławce trenerskiej ważnego zespołu.

Komentarze