Fassone: Oni są przykładem, za którym powinno się podążać

Fassone: Oni są przykładem, za którym powinno się podążać

Marco Fasssone udzielił wywiadu dla Sportitalia. Oto co CEO Milanu miał do powiedzenia:

O drużynie Milanu w kobiecej Serie A:

To jest dla nas szczególny dzień. Mam nadzieję, że dołączenie Milanu do kobiecej Serie A będzie pozytywnym wstrząsem dla rozwoju tej ligi, jak i kobiecej piłki nożnej. Chcemy, aby nasza liga konkurowała z najlepszymi ligami w Europie. Dzięki naszej polityce know-how oraz sportowemu DNA Milanu możliwe będzie odpowiednie przygotowanie piłkarek do nowych wyzwań. Działania te umożliwią pełne zaangażowanie w grę i rozwój drużyny.

O Juventusie jako wzorze dla innych klubów:

W przeszłości Milan oraz Inter były kojarzone z rodzinami Berlusconi oraz Moratti. Zapewniły one serię wielkich zwycięstw oraz osiągnięć zarówno w Serie A jak i na arenie międzynarodowej. W tym czasie Juventus był bardziej uniwersalnym modelem klubu piłkarskiego. 

Zmiana właścicieli w przypadku obu mediolańskich zespołów doprowadziło, według niektórych do wprowadzenia w życie negatywnego okresu w historii obu zespołów. Początki nie są łatwe i wymagają one wielkiej pracy. Aby stać się na nowo konkurencyjnym zespołem, trzeba włożyć w to wiele wysiłku. Milan dopiero teraz wkracza w tę rzeczywistość. Różnica ekonomiczna i techniczna Juventusu w porównaniu do innych włoskich zespołów jest imponująca. Oni są przykładem, za którym powinno się podążać. 

O stadionie:

Nadszedł czas, aby w Mediolanie pojawiły się dwa osobne stadiony. Ten, kto zdecyduje się na opuszczenie San Siro, musi całą sprawę dobrze przemyśleć. Do sezonu 2022/2023 możemy mieć własny sezon lub pozostać na odnowionym obiekcie. 

Komentarze