Fassone: Nie jesteśmy na straconej pozycji

Fassone: Nie jesteśmy na straconej pozycji

Marco Fassone udzielił wywiadu dla Milan TV po spotkaniu zarządu Milanu. Oto co CEO ekipy Rossonerich miał do powiedzenia:

O fanach: 

Zawsze starałem się być wobec nich szczery i uczciwy i dalej zamierzam taki być. Chcę, aby wiedzieli co się dzieje w klubie z pierwszej ręki. 

O mercato: 

Na początku mojej pracy tutaj nie sądziłem, że w ubiegłym roku przyjdzie do nas 10 lub 11 zawodników. Jak będzie tym razem? Myślę, że może do nas dołączyć dwóch lub trzech piłkarzy. Zobaczymy jaką decyzję przedstawi UEFA. W zależności od tego wydamy o 20 mln euro więcej lub mniej. Zobaczymy jak to się wszystko potoczy.

 O komisji śledczej UEFA: 

Nie znam zbyt dobrze jej członków. Jako, że istnieje możliwość odwołania się od ich decyzji, mamy dwie możliwości co zrobić dalej. Sądzę, że pierwsza decyzja pojawi się w pierwszej połowie czerwca. Jeśli zdecydujemy się od niej odwołać wówczas poczekamy do końca miesiąca.  

O obawach zawodników i trenera: 

Nie ma powodów do zmartwień. Zapewnił ich , że nie mają absolutnie czego się bać. Patrząc na to jak się rozwinął klub w ostatnich dwóch latach, mentalność drużyny jest doskonała. Co jeśli UEFA po raz kolejny powie "nie"? Biorąc pod uwagę fakt, że od tej decyzji można się odwołać,  mamy dwie możliwości. Pierwsza decyzja pojawi się w pierwszej połowie czerwca. Druga zaś powinna się pojawić w drugiej połowie miesiąca. 

O kontaktach z Fininvest: 

Kontaktowaliśmy się z nimi już dawno temu. Nasi prawnicy są z nimi w stałym kontakcie. Oni są otwarci na rozmowę z nami. Czekamy obecnie na decyzję UEFA. Zobaczymy co się wydarzy. 

Czy to pierwszy przypadek odrzucenia możliwości zawarcia dobrowolnego porozumienia? 

Brak zgody w tego typu sprawach ma miejsce raz na trzydzieści przypadków. Istnieje więc obszerne orzecznictwo dotyczące przeszłości, które tylko działa na naszą korzyść.

analizie decyzji UEFA: 

Są pewne rzeczy, które na chwilę obecną analizujemy.  Nigdy nie zdarzyło się abyśmy podjęli decyzję przeciwko klubowi i całej społeczności. Dostarczymy im nową dokumentację, która potwierdzi wiarygodność Milanu.  

Co zrobi teraz Milan?

 Będziemy teraz tworzyć na nowo argumenty na poparcie naszej tezy. W świetle tego, co wcześniej zrobiliśmy, będziemy chcieli zaproponować nowe rozwiązania. Są rzeczy, które analizujemy na chwilę obecną. Decyzja UEFA jest związana z bilansem zysków i strat, a nie bezpośrednio w stronę klubu. Nad tym też zamierzamy popracować. Istnieje obszerne orzecznictwo co do naszej tezy. Nie jesteśmy na straconej pozycji. 

O reakcji właścicieli klubu: 

Byli oni rozczarowani tą decyzją. Władze klubu zawsze były przy Milanie.  Spodziewaliśmy się zawarcia ugody z UEFA. Nie jesteśmy zadowoleni z takiego obrotu spraw.  

O decyzji UEFA:  

To jest dość skomplikowana decyzja. Jest ona oparta głównie o nasz plan związany z przyszłością klubu i gwarancje finansowe, które według UEFA są dość wątpliwe. UEFA wolała nie udzielić nam zgody na zawarcie porozumienia. 

O refinansowaniu: 

Kwestia refinansowania jest trochę bardziej skomplikowana ze względu na czynniki gospodarcze. Nie należy się spodziewać, że dojdzie do nagłego przyspieszenia pewnych działań w tej sprawie. Kwestia finansowania długu Milanu jest zdecydowanie prostsza. Kiedy znajdziemy odpowiedniego Kiedy znajdziemy odpowiedniego partnera biznesowego będzie nam dość łatwo rozwiązać ten problem. 

O podwyższeniu kapitału: 

Całkowity wzrost kapitału wynosi około 40 mln euro. Jest to kwota o 10 mln większa od zakładanych 30 mln euro.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Z wypowiedzi Fassone można prawie zawsze wywnioskować, że mimo przejściowych problemów kierownictwo Milanu ma sytuację pod kontrolą, a tymczasem chyba do końca tak nie jest, co widać wyraźnie w ostatnim czasie.
  • avatar
    darasmilanista
    Pożyjemy zobaczymy Panie Fassone, obyś Pan się nie mylił i wszystko dla nas dobrze się skończyło...