Fassone: Jestem rozczarowany

Fassone: Jestem rozczarowany

Marco Fassone zabrał głos w sprawie decyzji UEFA. Oto co CEO Milanu miał do powiedzenia:

Jest to dla nas niespodzianka i zarazem gorycz. Spodziewałem się, że UEFA udzieli nam zgody na zawarcie dobrowolnego porozumienia. Był tylko jeden precedens z rosyjską firmą, ale to nie była odpowiednio wysoka oferta. Czekałem na tę decyzję. Liczyłem na to, że nam się uda, tym bardziej, że większość klubów, które były w podobnej sytuacji otrzymywały na to zgodę. 

Pojechaliśmy do siedziby UEFA proponując im swoje warunki umowy podczas pierwszego spotkania z nimi. Potem zdecydowaliśmy się na dobrowolną umowę, która nie była dozwolona jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, ponieważ komisja finansowa uznała, że spółka holdingowa zapewnia gwarancję bankową na kwotę tylko 165 mln euro. UEFA nie dała nam takiego rozwiązania, ponieważ spółka holdingowa nie dokonała refinansowania długów. 

Elliot stworzył więc ciemne chmury wokół przyszłości klubu. Przedstawiliśmy UEFA wszelkie gwarancje finansowe i stosowną dokumentację.  Zrealizowaliśmy wszystkie nasza założenia dotyczące powiększenia kapitału klubowego w celu podkreślenia naszej wiarygodności. 

Jestem rozczarowany tą decyzją. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Jutro rano rozpoczniemy intensywną pracę wraz z naszymi prawnikami. Jest to decyzja, którą musimy dokładnie przeanalizować. 

Milan musi zapłacić za naruszenia, które miały miejsce w latach 2014-2017. Wtedy właścicielem Milanu był ktoś zupełnie inny. Skierowanie sprawy do sądu UEFA sprawia, że odczuwamy gorycz w ustach. 

Komentarze

 • avatar
  karp_fso
  "Milan musi zapłacić za naruszenia, które miały miejsce w latach 2014-2017"

  No i wszystko jasne :v
 • avatar
  Conrado1899
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/33085474_1441620419275743_5609675528542879744_n.jpg?_nc_cat=0&oh=0d2a6e4abd74a3755cbedfb2f47ac2af&oe=5BC0DDEE


  Te zdjęcie przedstawia całą sytuację...
 • avatar
  MK92
  Prawdę mówiąc, jest to dla mnie sprawa trochę zbyt zagmatwana. Z jednej strony UEFA ma nas ukarać za lata 2014-2017, a z drugiej strony w swoim werdykcie pod uwagę bierze aktualną sytuację finansową Milanu. O co tu dokładnie chodzi?
 • avatar
  Hakan1986
  Niech płaci Berlusconi a nie obecni właściciele
 • avatar
  Gila11
  Mimo wszystko, jeszcze nie popadał bym w panikę. Ciągle kara finansowa wydaje się najbardziej prawdopodobna. Nie wierzę żeby UEFA pognebila klub , który ma taki potencjał marketingowy. Chyba ze UEFA ma rację i nasza sytuacja jest tak naprawdę nie ciekawa
 • avatar
  KINKEY
  I takie decyzje UEFA maja na uwadze dobro pilki noznej? Smiech na sali. Gdzie byli ze swoja pieczolowitoscia i obawami jak PSG wywala mega miliony. Czy ktos ma jeszcze watpliwosci ze dzialaja dla dobra pilki czy swjojego dobra i wielkiej 8. z czasem przez te przepisy nikt nowy nie bedzie chcial ratowac klubow i podnosic ich kokurencyjnosci. Bedziemy ogladac finaly Real - PSG i gwizdzacych dla Realu sedziow no bo po co Var. To jest juz malo interesujace!
 • avatar
  adamos
  UEFA świnia tylko petrodolary się liczą...
 • avatar
  Pożuś
  Chcą zrobić przykład z "biednego" Milanu, bo nie mogą dobrać się do tych "bogatych".