Fassone: Chcemy, aby AC Milan rywalizował z dziesięcioma najlepszymi  drużynami na świecie

Fassone: Chcemy, aby AC Milan rywalizował z dziesięcioma najlepszymi drużynami na świecie

Marco Fassone wziął dzisiaj udział w Q&A dla Milan TV. Oto co CEO Milanu miał do powiedzenia:

O powodach zorganizowania Q&A:

Czułem negatywne nastawienie kibiców co do klubu i chciałem wyjaśnić sytuacji. Potrzebujemy odpowiedniej atmosfery wokół nas. Dbam o AC Milan prawie przez 24 godziny na dobę. Mamy bardzo dobrze przemyślany projekt. Właściciel klubu możesz swobodnie działać, nie wszystko zależy ode mnie. Chcemy ponownie odbudować markę klubu. Jest to trudne, ale możemy to zrobić. Fani są zawsze naszymi pierwszymi akcjonariuszami. Zdaję sobie sprawę z tego, że istnieje chęć poznania i zrozumienia tego, co się dzieje wokół Milanu. Głęboko wierzymy w nasz udział w następnej edycji Ligi Europy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że AC Milan nie przestrzegał pewnych zasad, ale wykluczenie z europejskich pucharów to przesadna decyzja. Byliśmy nią bardzo zaskoczeni.

O kierownictwie: 

AC Milan otrzymał "sławne" 32 milionów euro w zeszłym tygodniu. Moim obowiązkiem jest sprawdzenie czy właściciel Milanu posiada odpowiednie zasoby do zarządzania klubem. Mogę potwierdzić że na razie je mamy. Dla mnie ważną rzeczą jest to, że klub jest stabilny. Mam nadzieję że właściciel klubu zawsze będziesz wspierał. Fundusz Elliot wydał pisemne zobowiązanie, które przekazaliśmy UEFA. Klub koncentruję się teraz na piłce nożnej w projektach i oknie transferowym. 

O mercato: 

Dobrze jest zacząć sezon z naszymi fanami. Bonucci? Leo jest naszym kapitanem, jest silny i mówimy zdecydowanie "nie" jego odejściu. Mam nadzieję, że pozostanie z nami przez długi czas.

Reina, Strinić i Halilović to świetnie zawodnicy. Halilović był dla nas okazją, posiada on niewiarygodny talent.

Przedłużenie umowy z Romagnolim? On poślubił Milan, on chce tutaj zostać i wygrywać.

Porozumienie z Cutrone? To coś znacznie więcej niż uściśnięcie ręki. Wkrótce potwierdzimy jego pozostanie.

Przewidujemy podpisanie umów z trzema jakościowymi z zawodnikami, którzy będą centralnymi punktami zespołu. Będzie to okienko transferowe pełne transferów przychodzących i wychodzących. Mamy wystarczająco dużo pieniędzy, aby móc przeprowadzić najbliższe mercato. Jak na razie pan Li nigdy nas nie zawiódł, zawsze dawał z siebie wszystko dla nas. 

O decyzji UEFA i apelacji do TAS: 

Uważam, że orzeczenie UEFA jest niesprawiedliwe. W ciągu tych ostatnich 12 miesięcy staraliśmy się bardzo ściśle przestrzegać zasad Finansowego Fair Play, pokazując przy tym fakty, liczby i perspektywy. To jednak okazało się niewystarczające. Teraz mam nadzieję, że TAS rozpatrzy nasz wniosek i osądzi naszą pracę w inny sposób, którą wykonaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Musimy zwrócić szczególną uwagę na zasady FFP, równowaga pomiędzy dochodami i wydatkami musi zostać zachowana. Pracujemy z taką sama intensywnością jak zawsze. Mam nadzieję, że wszyscy, a zwłaszcza media zaczną interesować się tym, co się dzieje na boisku. 

O celach Milanu: 

Chcemy, aby AC Milan rywalizował z dziesięcioma najlepszymi  drużynami na świecie. AC Milan i to miasto mają niezwykły potencjał ale  potrzebujemy wsparcia od wszystkich. Żaden z naszych zawodników nie powiedział nam, że chce odejść. Projekt AC Milan w ogóle nie ulega zmianie. Nasz cel zostaje przesunięty tylko o jeden rok. Nadal chcemy zbudować konkurencyjną drużynę zdolną do walki o Ligę Mistrzów.

Gattuso stanie się znakomitym trenerem. AC Milan płynie w jego żyłach. Będziemy musieli zbudować jeszcze silniejszy zespół, a Mirabelli i Gattuso są ważnymi elementami tego projektu. 

O współpracy z firmą Puma: 

Zaczynamy nową piękną przygodę z firmą Puma. Myślę, że Puma będzie dla nas początkiem naszego renesansu. 

O drużynie kobiecej: 

Wybór Caroliny Morace jako trener pierwszej drużyny kobiecej jest silnym sygnałem dla naszego projektu. Ona jest ikoną tego projektu.

O drużynie rezerw: 

Mirabelli naprawdę tego chce. Mielibyśmy możliwość rozwijania naszych talentów i realizowania się w rozgrywkach Lega Pro. Jeśli Lega Calcio da nam szansę, weźmiemy udział w tych rozgrywkach w sezonie 2018/2019.

Komentarze

  • avatar
    UEFA
    No i gitarka. Troszkę mnie uspokoił tym ze zrobimy 3 poważne transfery... tylko żeby ogarnąć jeszcze sprzedaż klubu i będzie super