Druga porażka z rzędu. Milan-Sassuolo 1:3

W meczu 14 kolejki Serie A Milan podejmował na San Siro Sassuolo. Mecz skończył się wynikiem 1:3 dla gości.

Pierwsza połowa zaczęła się dość spokojnie, jednak od 20 minuty mecz stał na bardzo wysokiej intensywności. Wynik spotkania otworzył strzałem głową w 21. minucie Romagnoli, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. Zaledwie 3 minuty Rossoneri cieszyli się z prowadzenia, ponieważ po koszmarnym błędzie Bakayoko, fenomenalny strzał z dystansu na gola zamienił Scamacca. Milan grał bardzo niedokładnie i szarpanie, a dużo bezsensownych strat notował Bakayoko. Sassuolo próbowało wykorzystać słabą grę gospodarzy i w końcu wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym potężnie uderzył Scamacca, jednak po interwencji Maignana piłka pechowo odbiła się od Kjaera i wpadła do bramki. Milan nie potrafił stworzyć składnej akcji i dzięki czemu, wynik pozostał niezmienny. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:2 dla gości.

Stefano Pioli próbował zmianami w przerwie zareagować na złą sytuację na boisku. W miejsce Diaza wszedł Messias, a Bakayoko zastąpił Kessie i na początku można było odczuć powiew świeżości. Przez 15 minut drugiej połowy Rossoneri nie potrafili wykorzystać swojej minimalnej przewagi i zagrozić bramce Consigliego. Brak jakichkolwiek poważniejszych szans sprawił, że pewniej poczuli się przyjezdni. Po jednym z założonych pressingów, piłkę stracił Kessie, konsekwencją czego był gol Berardiego, który z łatwością nawinął kapitana Milanu i skierował piłkę do siatki. Przy wyniku 1:3 Rossoneri nie potrafili zareagować, zagrać intensywniej, czy mniej ramowo, co odpowiadało gościom, którzy mieli wszystko: wynik, spokój w środku pola i radość z gry. W 77 minucie defensywa Milanu po raz kolejny się skompromitowała, w sytuacji 1 na 1 Romagnoli sfaulował Defrela i wyleciał z boiska, w tym ten momencie Rossoneri całkowicie obdarli się z jakichkolwiek szans na wygraną. Wynik pozostał niezmienny do końca spotkania i drugi raz z rzędu Sassuolo pokonuje Milan na San Siro, tym razem z rezultatem 1:3.

Milan: Maignan; Florenzi, Kjaer, Romagnoli, Theo; Bennacer, Bakayoko; Saelemaekers, Diaz, Leao; Ibrahimović

Rezerwowi: Mirante, Tătăruşanu; Ballo-Touré, Conti, Gabbia, Kalulu; Kessie, Krunić, Messias, Tonali; Maldini, Pellegri

Sassuolo: Consigli; Müldür, Ayhan, Ferrari, Kyriakopoulos; Matheus, Frattesi; Berardi, Maxime Lopez, Raspadori; Scamacca

Rezerwowi: Pegolo, Satalino; Chiricheș, Peluso, Rogério, Toljan; Harroui, Magnanelli, Traorè; Defrel