Donnarumma: Musieliśmy wygrać to spotkanie i to nam się udało

Donnarumma: Musieliśmy wygrać to spotkanie i to nam się udało

Gianluigi Donnarumma wypowiedział się dla DAZN, Sky Sport i Milan TV po meczu z Fiorentiną. Oto, co bramkarz Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Musieliśmy wygrać to spotkanie i to nam się udało. Teraz musimy zdobyć 6 punktów w następnych dwóch spotkaniach. 

O Montelli:

 Mamy ze sobą doskonałe relacje. Dziękuję mu za zaufanie, które mi okazywał. Życzę mu jak najlepiej.

O kryzysie w zespole:

W naszych szeregach przechodziliśmy przez negatywny okres. Spojrzeliśmy sobie w oczy i musieliśmy dać z siebie 110%. Udało się nam to zrobić podczas treningu i widzieliśmy to również w tym meczu.

O zespole:

 To, co dzieje się w szatni, pozostaje między nami. Ważne jest, aby wszyscy byli zjednoczeni w dążeniu do wspólnego celu. Staramy się jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Tworzymy miłą grupę i staramy się iść do przodu. W czasie kryzysu zamknęliśmy się w szatni i odzyskaliśmy energię.

O sobie:

 W poprzednim sezonie dorastałem jako zawodnik. Teraz czuję się bardziej dojrzały. O wiele lepiej radzę sobie na boisku. Staram się zawsze pomagać moim kolegom z drużyny chociażby podnosząc głos. Zawsze staram się stać twardo na nogach do samego końca i reagować na ostatnie reakcje atakujących przed uderzeniem. Cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu i pomagać moim kolegom z drużyny.

O mediach:

 Często słyszę o moich 6 milionach euro [nawiązanie do rocznych zarobków netto, przyp.red.] i, że Donnarumma to, Donnarumma tamto... Ja po prostu staram się zachować spokój i myśleć tylko o piłce. 

O Lidze Mistrzów:

 Naszym celem jest wywalczenie awansu do Ligi Mistrzów. Musimy zdobyć 6 punktów w najbliższych dwóch spotkaniach. Potem będziemy musieli patrzeć na wyniki innych spotkań. Chcemy jak najlepiej zakończyć ten sezon.

 Czy wiecie jak cierpieć na boisku?

 Radziliśmy sobie dobrze w obu połowach tego spotkania. Wszyscy dobrze się spisali. Teraz czekają nas dwa finały do rozegrania.

 O fanach:

 Bardzo dziękuję za udzielone wsparcie. Wszyscy ich potrzebujemy. Możemy liczyć na ich pomoc w każdym meczu.

O ławce rezerwowych:

 Każdy zawodnik naszego zespołu jest przydatny. Wszyscy wykazują się wielkim profesjonalizmem i każdy daje z siebie wszystko. Każdy zespół zalicza kryzys. My jednak potrafiliśmy z niego wyjść.

Komentarze